Jindřichův Hradec oslavil svatého Martina a konec první světové války

V neděli 11. listopadu 2018 se na náměstí Míru uskutečnily oslavy dne svatého Martina a připomínka 100 let od ukončení I. světové války. Akce se těšila velikému zájmu z řad místních obyvatel i turistů.

Vůně rozličných kulinářských pochoutek se linula mezi vystavenými kusy soudobé i historické vojenské a požární techniky. Na náměstí zalitém slunečním svitem bylo možné spatřit vojáky i četnictvo v prvorepublikových uniformách. Jedním z vrcholných bodů programu bylo požehnání mladému vínu.

V jedenáct hodin přivítal účastníky slavnosti starosta města Stanislav Mrvka. Jeho klopu, stejně jako mnoha jiných přítomných, zdobil květ vlčího máku. Ve své zdravici připomněl význam dne 11. listopadu a také mj. pohovořil krátce o všudypřítomném symbolu – o vlčím máku.

Následně si převzal slovo Jiří Langer, zástupce Jindřichohradecké kulturní společnosti, která celou akci organizovala. V jedenáct hodin jedenáct minut požehnal mladému vínu opat Johannes Maria Szypulski. Opat Szypulski, původem Polák hovořící nejen německy ale i česky, je představitelem kláštera v partnerském městě Zwettlu. V rámci mnohačetných příhraničních aktivit obou městských samospráv padla volba žehnajícího právě na něj. Opata doprovázeli také zástupci městského úřadu Zwettl. Partnerství obou měst bude i nadále probíhat na širokém spektru činností.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient