Search
Close this search box.

Jindřichovým Hradcem projely dvě osvětové cykloakce

V pondělí 18. června se na náměstí Míru v Jindřichově Hradci ráno sešly hned dvě osvětové cykloakce, a to Recyklojízda a Cyklo-běh za Českou republiku bez drog.

RECYKLOJÍZDA
Na podporu třídění a recyklace baterií jede v červnu Českou republikou již podruhé tým Recyklojízdy. Tříčlenná skupinka nadšenců na elektrokolech si dala za cíl zdolat za 10 dní 800 kilometrů.

Na cestu se vydala 13. června 2018 z Frenštátu pod Radhoštěm. Cílovým místem bude 22. června 2018 město Cheb. Na cestě bude mít 24 zastávek v českých a moravských městech. Jednou z nich byl i Jindřichův Hradec. Šlo o krátké setkání s obyvateli, školáky a se zástupci městského úřadu.

Použité baterie pro Recyklojízdu můžete už nyní odevzdávat na Městském úřadě – Klášterská 135/II (maxi tube vedle podatelny), v Informačním středisku – Panská 136/I a ve Sběrném dvoře – U Cihelny.

CYKLO-BĚH ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG
16. ročník této akce odstartoval z Třince v pondělí 11. června 2018 a bude slavnostně ukončen v Praze 22. června 2018. Trasa měří 1200 km a vede přes 40 měst Čech, Moravy a Slezska. Tento projekt propaguje ŽIVOT BEZ DROG. V průběhu tohoto maratonu navštěvuje tým Cyklo-běhu představitele 40 města mluví s nimi o problematice drog a jejím řešení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient