Search
Close this search box.

Jihostroj slaví postup do semifinále

Třetí čtvrtfinálový zápas proti extraligovému Ústí nad Labem zahájil favorizovaný Jihostroj koncentrovaným výkonem. Hlavní trenér René Dvořák poslal na palubovku pozměněnou základní sestavu. S nahrávačem Filipem Palgutem nastoupili smečaři Pawel Halaba a Tomáš Fila, blokaři Radek Mach a Peter Ondrovič a univerzál Filip Křesťan. Na pozici libera zaskočil výjimečně smečař Petr Michálek. Martin Kryštof kvůli nemoci zůstal doma.

V úvodním setu se domácímu týmu dařilo v obraně na síti a na servisu. Do koncovky první sady vstupoval Jihostroj se suverénním náskokem 21:12. Dvaadvacátý bod zaznamenal útokem Filip Křesťan, poté jeho spoluhráč Tomáš Fila připsal třiadvacítku. České Budějovice získaly první set během 25 minut rozdílem 25:19.

Druhý set přinesl vyrovnaný začátek. Začala bitva o každý bod a stav se přeléval ze strany na stranu (7:7). Voth výborně servíroval a přímým bodem z podání posunul hostující Ústí do vedení 9:7. Jihostroj stále dotahoval a až Filip Křesťan dorovnal na 10:10. Bromovo Ústí nad Labem dobře přihrávalo, vylepšilo útok a rázem se dostalo do vedení 16:14 a Jihostroj stále dorovnával a pevně držel krok. V koncovce pomohl skvělým servisem Filip Křesťan, to už domácí vedli 21:19. Hosté ještě vystřídali, místo Matěje Prajzlera přišel na servis Richard Průcha. Poté opět přišlo jihočeské eso, tentokrát od Pawla Halaby a chvíli potom už stav 25:21 druhý set ukončil.

Ve třetím dějství začal Jihostroj tlačit na podání a byl efektivnější v útoku a vítězství, které domácí tým Reného Dvořáka poslalo do semifinále, na sebe nenechalo dlouho čekat. Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl českobudějovický univerzál Filip Křesťan (15 bodů).

VK Jihostroj České Budějovice – SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient