Jihomoravští hasiči se podílejí na projektu Seniorská obálka

Seniorská obálka je jihomoravský projekt, který se stal inspirací i pro další kraje. Jedná se o tiskopis určený lidem staršího věku, který po vyplnění poskytne důležité údaje záchranným složkám. Jedná se především o zdravotní stav, užívané léky, kontaktní osobu atd.

Obálka se umísťuje na vnitřní stranu vchodových dveří bytu, případně na lednici. Přímá distribuce tohoto tiskopisu může být přes portál Jihomoravského kraje nebo Ministerstva práce a sociálních věcí, kde lze formulář stáhnout k vytištění. Další možností je obrátit se na městské úřady, které si mohou kompletní sady (tiskopis, obálka, klips) objednat.

Příslušníci budou s obsahem obálky a jejím umístěním postupně seznamováni na pravidelných školeních. Velmi často totiž otvírají byty, ve kterých jsou senioři čekající na pomoc záchranné služby. Užitečné jsou pro ně také údaje o kontaktní osobě, kterou můžou oslovit v případě evakuace seniora z bytu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak