Jihomoravští hasiči se podílejí na projektu Seniorská obálka

Seniorská obálka je jihomoravský projekt, který se stal inspirací i pro další kraje. Jedná se o tiskopis určený lidem staršího věku, který po vyplnění poskytne důležité údaje záchranným složkám. Jedná se především o zdravotní stav, užívané léky, kontaktní osobu atd.

Obálka se umísťuje na vnitřní stranu vchodových dveří bytu, případně na lednici. Přímá distribuce tohoto tiskopisu může být přes portál Jihomoravského kraje nebo Ministerstva práce a sociálních věcí, kde lze formulář stáhnout k vytištění. Další možností je obrátit se na městské úřady, které si mohou kompletní sady (tiskopis, obálka, klips) objednat.

Příslušníci budou s obsahem obálky a jejím umístěním postupně seznamováni na pravidelných školeních. Velmi často totiž otvírají byty, ve kterých jsou senioři čekající na pomoc záchranné služby. Užitečné jsou pro ně také údaje o kontaktní osobě, kterou můžou oslovit v případě evakuace seniora z bytu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient