Jihočeský kraj navštívili výherci soutěže TschechischQuiz

Dvojice studentek z Gymnázia Keimgasse v dolnorakouském Mödlingu prožila společně se svými spolužáky 4 dny v Jihočeském kraji. Studentky uspěly v soutěži „TschechischQuiz“ pořádané Velvyslanectvím ČR ve Vídni, která je, jak název napovídá, zaměřena na český jazyk a Českou republiku.

Tématem letošního ročníku soutěže byla císařovna Marie Terezie a české země. Práce studentek z Mödlingu byla nejzdařilejší, což na slavnostním aktu ve Vídni v dubnu 2018 ocenila i velvyslankyně České republiky v Rakousku paní Ivana Červenková. Spolu s náměstkem hejtmanky Jihočeského kraje Zdeňkem Dvořákem zde vítězkám předala hlavní cenu – čtyřdenní pobyt.

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64 pro rakouské studenty připravilo pestrý program, tak aby poznali nejen nejznámější jihočeské památky, ale i běžný život jihočeských studentů. Se svou učitelkou Elenou Mandík studenti navštívili zámek Hluboká, města Český Krumlov a České Budějovice, vyzkoušeli si jízdu MHD i školní jídelnu a podívali se do hodin němčiny, angličtiny a češtiny na gymnáziu Česká. Pobyt v Jihočeském kraji byl zážitkem pro celou třídu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient