Search
Close this search box.

Jihlavského hokejistu zmlátila desítka chlapů. Zbabělci mu způsobili otřes mozku

S dobrou náladou po vysokém vítězství nad Kadaní umocněnou gólem a asistencí odjížděl jihlavský útočník Michal Hlinka ve svém volném čase na severní Moravu, odkud pochází. Na Vysočinu se však vracel pomlácený a se špatnými vzpomínkami.

Hlinku a jeho kamarády totiž v neděli večer napadla výrazná přesila mužů. Jak se píše na jihlavském hokejové webu, mělo jít o 12-15 tzv. nepřizpůsobivých občanů. Hlinkovi způsobili otřes mozku, zlomili mu nos, má na těle hematomy a tržnou ránu u pravého oka. „Přišel jsem k tomu jak slepý k houslím, oni měli opodál nějakou svojí oslavu a část z nich na mě a mé dva kamarády zaútočila. Kdyby se mi nepodařilo rychle utéct, dopadl bych asi výrazně hůře. Nemohl jsem teď pořádně spát, ale už je mi o něco lépe,“ říká 27letý zraněný hokejista, který však nechtěl říci, kde přesně se to stalo.

Napadením už se zabývá policie. Podle informací by měla mít policie i záznamy z útoku.

Mít něco společného s HC Dukla Jihlava může být s trochou nadsázky zdraví nebezpečné. Bývalého hokejového útočníka a v současnosti trenéra Marka Melenovského letos na začátku června na jihlavském náměstí napadla skupinka hlučných mladíků, kterou se snažil umravnit. Mladým výtržníkům se však jeho slova nelíbila a napadli ho tak, že upadl hlavou na zem a zůstal bezvládně ležet. Útočníci mu zlomili nos, způsobili několik tržných ran na hlavě a také měl otřes mozku. Nejhorší však bylo, že na jedno ucho ohluchnul.

Z nejhoršího se však už dostal a už stojí na střídače druholigového Pelhřimova.

Asi nejznámějším případem napadení českého sportovce je útok na Petru Kvitovou v jejím bytě. Stalo se to v prosinci 2016, pachatel byl dopaden až po roce a půl. Útočník způsobil české tenisové megastar ošklivou řeznou ránu na levé ruce. Protože Kvitová je levačka, hrozilo v jednu chvíli, že bude muset možná skončit i s kariérou. Operace však vyšla na výbornou a česká tenistka se už za půl roku vrátila na kurty. V letošním roce už dokonce vyhrála pět turnajů a vrátila se do světové špičky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient