Jihlavská nemocnice bude mít novou budovu záchytky

(Aktualizováno před )

Za čtyři měsíce by měli mít „opilci“ z Vysočiny nové zázemí. V těchto dnech začala nová historická etapa protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě. Firmě bylo předáno staveniště a už v polovině letošního prosince by mělo být pracoviště uvedeno do provozu. Stavba vyjde na téměř 18 milionů korun.

Nová budova protialkoholní záchytné stanice bude stát na místě v areálu jihlavské nemocnice zhruba za čtyři měsíce. Rychlost je dána tím, že se nebude jednat o klasickou zděnou stavbu, ale modulární systém: „To zkrátí celou akci od založení základní desky na 8 až 10 týdnů,“ popisuje provozně technický náměstek jihlavské nemocnice Alexander Filip.

Nová stanice nahradí stávající, která nevyhovuje zejména požadavkům nové legislativy na velikost plochy jednotlivých kójí pro pacienty, dispozičního uspořádání a požadavků na hygienické a přístrojové vybavení. Výstavbu provede firma Navláčil stavební firma, s.r.o., která byla vybrána na základě výběrového řízení za cenu 17 996 420,92 Kč bez DPH. Částka byla hrazena z rozpočtu Kraje Vysočina. Provoz by měla stanice v novém kabátě zahájit v polovině letošního prosince.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz