Search
Close this search box.

Jihlava zvládla stoprocentně těžký los. Brno se nadále trápí

Čtyři týmy si po dvou kolech druhé nejvyšší fotbalové ligy udržují plný počet bodů – České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem a Jihlava. Naopak na první bod zatím čekají v Táborsku, Třinci a Sokolově.

Jihlavští fotbalisté neměli pro začátek zrovna lehký los. V první kole se střetli s Brnem a nyní s ambiciózními Pardubicemi. Ale tento „dvojboj“ zvládli dobře a mají šest bodů. „Věděli jsme, že nás dnes čeká velice nepříjemný soupeř, který v uplynulém ročníku II. ligy skončil třetí. Z hlediska celkového hodnocení mohu konstatovat, že jsme sehráli klasický zápas, v němž se vám příliš nedaří, přesto tři body dokážete urvat. O to cennější toto vítězství pro nás je,“ řekl po utkání trenér Jihlavy Martin Svědík.

Daří se zatím i dalším favoritům soutěže. České Budějovice vyhráli na Žižkově a Hradec Králové doma porazil Znojmo. Ale byly to těsné výsledky. „Jsme spokojení, získali jsme tři body venku. Řekl bych, že jsme hru kontrolovali i přes to, že jsme brzy inkasovali. Ale už jsme dokázali do poločasu vyrovnat. Měli jsme několik dalších zajímavých situací, ale chyběl nám důraz ve vápně. Po pauze jsme díky Mateji Mrsićovi rozhodli. Závěr jsme mohli dohrát v daleko větším klidu, kdybychom proměnili některou z šancí. I tak jsme ale samozřejmě spokojeni,“ hodnotil utkání českobudějovický trenér David Horejš.

Možná trochu překvapivě s nimi drží krok Ústí nad Labem. „Hráčům jsem před zápasem říkal, že nás čeká mnohem těžší duel než proti Sokolovu. Chrudim je dlouho pohromadě, ví, co chce hrát, má agresivní hráče a dnes to ukázala. První půlku nás přehrávala a zaslouženě šla do vedení, nám se nedařilo hrát nahoře, soupeř do útoku přecházel jednoduchým způsobem. V poločase jsme si řekli, že musíme věci změnit. Ukázali jsme obrovskou bojovnost a vůli. Jako rozhodující moment vidím neproměněnou penaltu, díky Lindrově zákroku jsme přežili, zůstali ve hře a nakonec zápas i otočili,“ podotkl trenér Ústí Aleš Křeček.

Zato se zatím trápí Brno. Po zmiňované porážce s Jihlavou teď získalo jen bod ve Vlašimi a to už prohrávalo 0:2… „Zápas byl pro nás hodně těžký, náš styl hry byl náročný a situaci jsme si komplikovali obrovskými chybami. Dohánění náskoku nás stálo hodně sil a nezbývá, než tvrdě pracovat dál. Mužstvo si stále sedá a dnes jsme si vyzkoušeli hru, kterou jsme v první lize nezažili,“ řekl po zápase brněnský trenér Roman Pivarník.

Fotbalová národní liga – 2. kolo:

Žižkov – České Budějovice 1:2 (1:1)
Branky: 9. Čermák – 39. Koval, 52. Mršič. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vitner. ŽK: Sintean – Javorek, Koval, Havelka. Diváci: 1380.

Hradec Králové – Znojmo 2:1 (2:0)
Branky: 30. Vlkanova z pen., 39. Kropáček – 63. Ambrozek. Rozhodčí: Ginzel – Dobrovolný, Lakomý. ŽK: Miker – Malár, Obiechina, Beganovič. Diváci: 1408.

Jihlava – Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 14. Klobása. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Zoubele, Turyna – Mužík. Diváci: 1680.

Vítkovice – Sokolov 2:0 (2:0)
Branky: 9. Macej, 15. Motyčka. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Batík. ŽK: Motyčka, Ožvolda, Pašek – Machek, Vávra. Diváci: 697.

Třinec – Prostějov 0:2 (0:0)
Branky: 60. Sus, 90.+3 Šteigl. Rozhodčí: Proske – Kotík, Antoníček. ŽK: Reintam – Žikol, Janíček. Diváci: 947.

Chrudim – Ústí nad Labem 2:3 (1:0)
Branky: 31. Sixta, 90. Kesner – 60. a 63. Richter, 87. Jindráček. Rozhodčí: Lerch – Melichar, Ratajová. ŽK: Drahoš, Langr – Bílek, Miskovič, Jindráček. Diváci: 1190.

Vlašim – Brno 2:2 (1:0)
Branky: 17. Fotr, 74. Selemani – 75. vlastní Piško, 79. Magera. Rozhodčí: Machálek – Fišer, Kožár. ŽK: Plechatý, Hadaščok – Pavlík. Diváci: 1095.

Varnsdorf – Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 4. Heppner. Rozhodčí: Pechanec – O. Černý, Poživil. ŽK: Heppner, Zbrožek, Novák – Navrátil, Kučera. Diváci: 902.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient