Jihlava si upevňuje vedení v baráži, poslední je zatím Kladno

4. kolo baráže přineslo souboje dvou letošních extraligových týmů a dvou prvoligových.

V neděli porazila Jihlava Severočechy doma a to samé se jí povedlo na jejich ledě. Měla skvělý začátek, v 7. minutě otevřel skóre Anděl, o dvě minuty později přidal druhý jihlavský gól Kajínek. Domácí to nepoložilo a vrhli všechny síly do útoku, nebylo jim to však, co se týká vstřelení nějaké branky, nic platné.

Ani ve druhé třetině se ještě nepovedlo domácích vstřelit gól, i když šance Gerháta, Černého a Hunkese k tomu vybízely.

Až ve třetí části zápasu si mohli litvínovští fanoušci zakřičet: „gól“. Hned ve 41. minutě snížil Jurčík a za dvě minuty už bylo díky Trávníčkovi srovnáno. Hosty to však nijak nerozhodilo a Čachotský a poté Seman opět dali Jihlavě dvoubrankový náskok, který už vydržel do konce zápasu.

Radim Skuhrovec, trenér Litvínova: „Na naší straně je zklamání. Potřebovali jsme vítězství. Jihlava lépe vstoupila do utkání, odskočila nám o dva góly. Nám se podařilo vyrovnat na 2:2, ale Jihlava nás pak potrestala z přesilové hry a má tři body.“

Petr Vlk, trenér Jihlavy: „My jsme samozřejmě spokojeni s tím, že si odvážíme tři body. Bylo to nesmírně těžké utkání. Jak fyzicky, tak psychicky. Vstoupili jsme do něj výborně, potom jsme měli lehký výpadek v úvodu třetí třetiny, to byl trochu zádrhel, ale kluci se s tím popasovali, i s tvrdou hrou soupeře. Byli odolní, odvážní, silní a zaslouženě si odváží tři body.

HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 41. Jurčík (F. Lukeš, Hunkes), 43. Trávníček (Gerhát) – 7. Anděl (Žálčík), 9. D. Kajínek (A. Zeman, Čachotský), 46. Čachotský (D. Kajínek), 54. F. Seman. Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4754.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Baránek, Iberer, Hunkes, Frolo, Z. Sklenička – Gerhát, J. Mikúš, J. Černý – Matoušek, Řehoř, Trávníček – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.
Jihlava: Škarek – De la Rose, Suchánek, Půža, Bryhnisveen, D. Kajínek, Váňa, Šidlík – P. Straka, Hamill, Diviš – Čachotský, A. Zeman, Jiránek – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Rabbit, R. Hubáček, F. Seman. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Karlovy Vary se odlepily z posledního místa

Karlovy Vary potřebovaly vyhrát, aby se udržely na kontakt s Jihlavou a Litvínovem a to se jim povedlo. Kladno sice jako první otevřelo skóre zápasu (Kružík), jenže Vary hned zareagovaly a Kohout s Vrdlovcem obrátili stav utkání.

Druhá třetina byla poznamenaná častými vyloučeními, ale přesilovky se oběma týmům přiliš nedařily, góly proto žádné nepadly. Třetí třetina přinesla jedinou trefu. Úspěšný exekutorem byl domácí Vrdlovec.

Tomáš Mariška, trenér HC Energie Karlovy Vary: Dnes se opět ukázalo, jak je baráž vyrovnaná a náročná v každém utkání. Tento zápas byl podobný tomu nedělnímu na Kladně, dneska jsme si za vítězstvím víc šli, a proto jsme byli na konci šťastnější. Chci poděkovat hráčům za to, jak k tomu přistoupili, když jsme museli otáčet čtvrtý zápas v řadě. Zase jsme dostali zbytečný první gól, ale povedlo se nám to otočit a dokonce v oslabení. Myslím si, že ten gól nás nakopnul. Poté byly šance na obou stranách, ale my jsme dneska byli bojovní a obětaví. Hnali nás fanoušci, za což jim děkuji a doufám, že nás takto podpoří i v pátek.“

Pavel Patera, Rytíři Kladno: Ten zápas byl podobný jako na Kladně. Opět se střetla dvě vyrovnaná mužstva, dnes ale se šťastnějším koncem pro Karlovy Vary. Jak nám, tak Varům, se nedařily přesilovky. Udělali jsme dvě chyby při střídání, jdeme střídat, když mají Vary puk na holi… Samozřejmě toho Vary využily, ale my jdeme dál.

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kohout, 11. Vrdlovec (Podlipnik, Tuominen), 55. Vrdlovec (Kovačevič, Stloukal) – 4. Kružík (Redlich, T. Kaut). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5272.

Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gríger, Skuhravý, Zadražil – Vrdlovec, Tuominen, O. Beránek. Trenéři: Pešout a Mariška.
Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Repe, Lenďák, Kehar – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma, Kubík, J. Kloz – Zikmund, Svedlund, M. Hořava ml. – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient