Jihlava finišuje přípravu na druhou ligu. Získala zajímavou posilu do branky

Už za necelé dva týdny se rozjede naše druhá fotbalová liga. Po kondiční přípravě teď týmy dolaďují formu a též na poslední chvíli doplňují kádr. To je i případ jihlavského klubu, který přivedl na hostování z Mladé Boleslavi brankáře Luďka Vejmolu.

Tento 23 letý gólman doplní další dva mladé brankáře, odchovance Jihlavy Marka Koláře a Dominika Sváčka hostujícího z Plzně. S tímto postem jsou nyní v Jihlavě spokojení.

Vejmola už dříve v Jihlavě působil, ale mnoho šancí dostat se do branky nedostal, konkurence byla silná. Odešel proto do Mladé Boleslavi, kde si zachytal v 19 prvoligových zápasech.

Další dobrou zprávou pro jihlavské fanoušky je pokračování kariéry Lukáše Vaculíka. Tento pětatřicetiletý dlouholetý kapitán FC Vysočina Jihlava uvažoval, že pověsí kopačky na hřebík. „Měl jsem na výběr vlastně jen ze dvou možností. Buď zůstanu v Jihlavě, nebo skončím,“ svěřil se pětatřicetiletý dlouholetý kapitán FC Vysočina. „Musel jsem dát dohromady svůj zdravotní stav, pocit, že nechci odcházet za téhle situace, a pak jsem se taky ptal trenéra, jestli o mě ještě bude mít vůbec zájem. No a nakonec mi z toho všeho vyšlo, že smlouvu ještě o rok prodloužím,“ doplnil.

Kromě Vaculíka podepsal klub smlouvy i s dalšími zkušenými hráči Petrem Tlustým a Lukášem Zoubelem. „V rámci naší filosofie chceme mít v mužstvu 3-4 zkušené hráče, kteří budou vést mladou generaci a těm nejmladším budou pomáhat v začleňování do dospělého fotbalu. Z hlediska charakteru, loajality a i fotbalových kvalit nám vyšli tito tři borci,“ okomentoval podpisy nových smluv ředitel klubu Jan Staněk.

V posledním přípravném utkání Jihlava prohrála s Teplicemi v Brozanech 0:1.
FC Vysočina: Sváček (46. Řehák) – Vaculík (60. Svoboda), Vedral, Tlustý (65. Votava), Schumacher – Nerad (60. Daníček), Štěpánek (60. Smejkal) – Fulnek, Zoubele (60. Turyna), Novotný – Votava (46. Klíma).

Dnes se Jihlava od 17 hodin střetne na svém hřišti s Velikým Meziříčím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.