Jídelna ve Vysokém Mýtě prošla proměnou, strávníci budou moci hlasovat o jídle

Během jarních prázdnin prošla školní jídelna v domově mládeže v ul Gen. Závady ve Vysokém Mýtě proměnou. Část interiéru byla ve službě od jeho otevření v roce 1976 a část sloužila strávníkům od roku 1992. ”Snažíme se vařit moderně a dát stravování něco navíc. Pořádáme nejrůznější akce v podobě mezinárodních kuchyní, strávníci mají možnost hlasovat o tvorbě jídelního lístku, pořádáme doplňkové programy. Chceme být živým, moderním zařízením. To vše jsme chtěli promítnou i do přestavby interiéru. Vybrali jsem stylový, designový, ale velmi funkční nábytek. Prostor jsme barevně proměnili a vyměnili řadu doplňků. Věříme, že našim strávníkům bude v novém prostoru chutnat,” řekl ředitel Lukáš Dejdar.

Ve školní jídelně se přeměnil strop. Bílá barva opticky zvětšila prostor. Nové LED osvětlení dalo místnosti nové světlo a zároveň bude šetřit elektrickou energii. Výmalba pak prostor příjemně člení. V hlavní části školní jídelny je patrné sloupové členění, které drží tvar okolo celé místnosti. “Vzniklé obrazce na protější stěně výdejových okének využijeme pro promítání z projektorů. Místnost se tak dá během chvíle proměnit v konferenční prostor. Díky snadné manipulaci a skladnosti židlí jsme schopni rychle měnit uspořádání. Možné je divadelní, banketové i školní uspořádání. Prostor je tak vhodný pro konference, schůze, zasedání. Kapacita je až 150 osob,” řekl ředitel zařízení.

Desky stolů jsou z tvrdého grafitového materiálu, který se používá do velkých provozů s vysokou zátěží. Jeho výhodou je nejen dobrá odolnost, ale také příjemný vzhled. Židle jsou z kvalitního plastu. Mají velký široký sedák. Jsou anatomicky tvarované, čímž se zvyšuje komfort při jejich používání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak