Jičínští vybrali v akci Věnuj mobil 106 telefonů

Jak dopadla akce Věnuj mobil, čili velký letní sběr starých mobilních telefonů? Úspěšně. Podařilo se shromáždit 106 telefonů. To znamená, že vyhlašovatel akce, kolektivní systém Asekol, Jičínu daroval nový chytrý telefon. A Jičín jej prostřednictvím starosty JUDr. Jana Malého předal Bc. Jitce Králové, ředitelce stacionáře Apropo Jičín, aby posloužil klientům.

Všem, kteří se zapojili, náleží velké díky. Pomohli nejen stacionáři, ale i životnímu prostředí. Má to smysl.

Jičín se do akce Věnuj mobil letos zapojil jako jediná obec v celé České republice. Jičínští dokázali více než 100 mobilů, což bylo minimum na získání telefonu pro dobročinné účely, nastřádat ve velmi krátkém čase. Vždyť výzva běžela pouze dva a půl měsíce a navíc přes letní období, kdy lidé příliš času v centru města, kde byla sběrná místa, netráví. Jičín a jeho obyvatele mohou jít příkladem.

Ve třídění elektra bude město pokračovat. V ulicích města jsou rozmístěny červené kontejnery, sloužící pro drobná elektrozařízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.