Jičínští policisté šetří kuriózní nehodu, ke které došlo kvůli hádce mezi pasažéry osobáku

Na pondělí 16. července nebude jistě v dobrém vzpomínat řidič (41) Škody Superb. Ten krátce před půl dvanáctou dopolední jel po Ruské ulici v Jičíně ve směru k ulici Poděbradova. Ve vozidle s ním ještě cestovala spolujezdkyně (24). V průběhu jízdy došlo mezi oběma aktéry k neshodám, kdy cestující za jízdy otevřela dveře a chtěla z vozidla vystoupit. Řidič strhl řízení vpravo a následně narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Po dopravní nehodě se na výzvu policisty dobrovolně podrobil dechové zkoušce, která opakovaně prokázala pozitivní hodnoty kolem 0, 50 promile alkoholu v dechu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Celková škoda je předběžně stanovena na částku 75 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.