Jičínští policisté se v rámci dopravní akce zaměřili na zimní pneumatiky

Ve středu 21. listopadu se v obci Úlibice uskutečnila ve spolupráci se státní organizací BESIP okresní preventivně dopravně bezpečnostní akce zaměřená na jízdu v zimním období, a to zejména v používání zimních pneumatik.

Jakmile venkovní teplota klesne pod 7 stupňů, měli by řidiči ve vlastním zájmu přezout na zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky totiž mají vyšší přilnavost i na suchých studených vozovkách, větší adhezi na sněhu i ledu, výrazně lepší stabilitu při průjezdu zatáčkou a mají mnohem kratší brzdnou dráhu. Kromě pneumatik však policisté u řidičů kontrolovali také alkohol, platnost řidičských průkazů, a zaměřovali se i na technický stav vozidel.

S potěšením může policie konstatovat, že během dopravní akce nebyl žádný z kontrolovaných řidičů pod vlivem alkoholu případně drog. Celkem čtyři řidiči se dopustili přestupkového jednání, kdy jejich vozidlo neodpovídalo předepsaným technickým předpisům. Policisté s řidiči přestupek vyřešili na místě v příkazním řízení. Všichni kontrolovaní řidiči užili pro jízdu zimních pneumatik. Pouze v jednom případě hloubka měřeného dezénu neodpovídala zákonem stanovené minimální hloubce 4 mm.

Na závěr lze říci, že dopravní akce splnila svůj účel, kdy řidiči ve větší míře odpovědně přistoupili k užívání zákonem stanovených pneumatik v zimním období. Již v těchto dnech jičínští dopravní policisté připravují v souvislosti se silničním provozem v zimním období další preventivní akce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.