Search
Close this search box.

Jičínští policisté se při víkendových kontrolách zaměřili na zdrogované řidiče

Od pátku 22. června do neděle policisté v rámci celého okresu Jičín odhalili při dopravních kontrolách celkem 8 řidičů pod vlivem alkoholu a 11 řidičů pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Od začátku roku 2018 do současné doby policisté v okrese Jičín zjistili celkem 160 případů řízení pod vlivem alkoholu a 41 řidičů pod vlivem omamných a psychotropních látek. Pro srovnání v roce 2017 za stejné období se jednalo o 90 řidičů pod vlivem alkoholu a 44 řidičů pod vlivem drog.

V souvislosti s alkoholem došlo i k jedné dopravní nehodě se zraněním, která se odehrála v neděli 24. června kolem půl sedmé večer v Jičíně v ulici Hradecká. Šestačtyřicetiletý cyklista měl jet na svém jízdním kole ve směru od místního nákupního střediska k hlavní silnici. S největší pravděpodobností vlivem alkoholu zřejmě nezvládl řízení, kdy měl přepadnout přes řídítka. Při pádu na silnici utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Cyklista se na výzvu policistů dobrovolně podrobil dechové zkoušce, která u něho vykázala pozitivní hodnotu 2, 33 promile alkoholu v dechu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient