Search
Close this search box.

Jičínské florbalistky prohrály 8:4 ve čtvrtfinále extraligy žen

Místní tým, sedmý po základní části, KM automatik FBK Jičín, odehrál úvodní duely playoff florbalové extraligy žen na půdě pražského Chodova. V sobotu se nedařilo vůbec nic, z této „lekce“ se však jičínské ženy poučily a v neděli na palubovce v druhém zápase doslova řádily! Agresivitou v osobních soubojích byly domácí hráčky zaskočeny, rychlé brejky, či pohledné kombinace – to vše měly Jičíňačky v herním rejstříku. K vidění tak byl skvělý florbal od obou celků po celých šedesát minut. A k překvapení všech expertů i výsledkově vyrovnaný. Chodov odpor hostů zlomil až v poslední desetiminutovce, kde vstřelil 3 góly. Konečné skóre znělo 8:4 v neprospěch KM automatik FBK Jičín.

Unikátní pak byly poslední tři minuty utkání, které hráčky z města pohádky dohrávaly v oslabení 3 na 5. Reprezentační pětice domácích však branku vstřelit nedokázala, což jen podtrhlo fantastický výkon všech hráček hostujícího celku. A kdo se o něj zasloužil? Veronika Samková – brankářka, vyhlášena hráčkou utkání (tu cenu by si však zasloužil celý tým), předvedla parádní výkon, nejproduktivnější hráčka extraligy Řepková si na ní vylámala zuby několikrát. A nejen ona. Lucie Kloutvorová – v posledních duelech přesunula z pozice hrotové hráčky na místo obránce. Skvělý trenérský tah, proti Chodovu excelentní výkon. Asi nejlepší v sezóně. Tereza Mrázková – univerzální hráčka, nyní zaskočila na beku. Stejně jako kolegyně v páru Lucka hrála vynikající part, vybroušená technika potěšila oko diváka. Nikola Mrázková – benjamínek sestavy roste zápas od zápasu, do každého souboje vletěla na 100%. Snažila se o průnikové přihrávky, jednou z toho byla akce 2 na 1. Karolína Strejcovská – bojovnice k pohledání, chvílemi je prostě „všude“. Zablokovala několik střel domácích. Gabriela Žůrková – hrající trenérka a kapitánka Jičína předváděla svá kouzla každé střídání. Její zrychlení z nuly na sto několikrát domácí obrana vůbec nezachytila. Bylo na ní hodně faulů (a hodně neodpískaných…). Kristýna Bachmaierová – výkon sezóny si ponechala do čtvrtfinále proti svému mateřskému celku. Naběhala nespočet kilometrů a každé střídání znamenala nebezpečí pro branku Chodova. Dvěma góly dala razítko na totální výkon. Markéta Kosová – i přes nachlazení jezdila „jak pila“, hra s hlavou nahoře, přehled a chytré kombinace s kolegyněmi z útoku bavily diváky. Poctivá do defenzivy. Žaneta Kůželová – poctivý a běhavý výkon, dostala se několikrát i do koncovky. Nejlepší moment v utkání – nádherná přihrávka na kolegyni z útoku. Zuzana Svobodová – další z hráček, u které šlo o nejlepší výkon v sezóně. Potvrdila rostoucí formu a líbila se její souhra s Žandou. Nebezpečná i v koncovce, tvrdost v soubojích domácí několikrát pocítili. Šárka Chlumská – výborný bojovný výkon, dobře četla hru a pohybovala se ve správných prostorech. Škoda, že se nedostala ke své obávané střele zápěstím, které většinou končí „v šibenici“. Anna Drbohlavová – opět nenechala tým na holičkách, zaskočila za nemocné a zraněné hráčky. Bezvadný výkon plný sprintů, naběhala toho moc a moc.

Všechny hráčky pak po utkání poděkovali fanouškům, kteří je přijeli podpořit. Zuzka Svobodová mávala rodičům, bratrovi s přítelkyní, Adélka Kociánová (chytala první duel v Praze) svým rodičům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient