Jičín ocenil dobrovolníky v sociální oblasti

Město Jičín ocenilo práci dobrovolníků, kteří nezištně ve svém volném čase pomáhají dětem, rodinám s dětmi, seniorům, nemocným a zdravotně postiženým lidem. Slavnostní poděkování dvanácti dobrovolníkům se uskutečnilo v pondělí 3. prosince přímo na jičínské radnici. Město chce touto cestou zároveň vzkázat všem potenciálním zájemcům, že i oni se jimi mohou stát.

Záběr dobrovolnických aktivit oceněných dobrovolníků je velmi pestrý. Každý pomáhá způsobem, který je mu blízký, a na základě toho, co jej samotného zajímá. Jeden z oceněných například radí s informačními technologiemi a stará se o databázi dobrovolníků. Mezi oceněnými je také náhradní babička, která se stará o dvě malé děti, s nimiž tráví čas procházkami, hraním, hlídáním a doprovázením do školky. Dobrovolníci navštěvují mnoho míst. Například domov pro seniory či nemocnici, ale i konkrétní rodiny a osoby. Anebo představují nezbytnou pomoc pro velké, známé akce, jako je například Tříkrálová sbírka. Mnozí také předkládají své odborné znalosti. Bez ochotné, nezištné činnosti, kterou tito lidé vykonávají ve svém volném čase a z vlastního přesvědčení, by pomoc potřebným nemohla dosáhnout takové úrovně, v jaké je poskytována dnes.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.