Jestřábům se na Hořava Cupu příliš nedařilo, skončili předposlední

Prostějovským Jestřábům v prvním ročníku fotbalového turnaje Hořava Cup pšenka nekvetla. V prestižní konkurenci výběrů, které byly složené z hráčů působících za oceánem, bývalých ligových fotbalistů a prvoligových hokejových týmů se umístili na předposledním místě, když v utkání o 9-10 místo zdolali po penaltovém rozstřelu tým LHK Jestřábi retro s kapitánem Lukášem Dubou.

Patronát nad touto akcí převzali náměstci hejtmana Olomouckého kraje pan František Jura a Ladislav Hynek. Čestný výkop prvních zápasů obstarali legendární fotbalisté Jan Berger a Ladislav Vízek, který při zahajovacím ceremoniálu glosoval současné dění v českém fotbalu větou, že na turnaj přijel proto, aby se poohlédl po nových tvářích do reprezentačního týmu České republiky. Podle jeho slov v dnešním “nároďáku” může hrát každý, kdo doma najde kopačky.

Obsazení turnaje bylo pro diváky velice atraktivní, protože na vlastní oči mohli vidět borce z NHL, KHL, České extraligy, 1.ligy, bývalé fotbalisty v čele s Martinem Kotůlkem a Lukášem Zelenkou a v neposlední řadě ženský fotbalový tým AC Sparta Praha, který pravidelně hraje ženskou Ligu mistrů.

Jestřábi se postupně utkali s týmy HC Frýdek Místek (0:2), HC Torrax Poruba (0:3), Hrabal tým (4:1) a v posledním utkání s AZ Havířov (0:2). Jedno vítězství nad týmem, ve kterém hráli Josef Hrabal, Radek Faksa, Rostislav Klesla, Rostislav Olesz, Roman Szturz a Tomáš Kudělka jim garantovalo poslední místo ve skupině. Tento nelichotivý výsledek se hráčům povedlo napravit v souboji o 9-10 místo, ve kterém porazili tým složený z hráčů, kteří vybojovali pro Prostějov v sezoně 2013/2014 první ligu. Složení týmu LHK Retro: Lukáš Duba, Martin Belay, Vladimír Stejskal, Frank Kučera, Aleš Knesl, Robert Jedlička, Jan Kolibar, Šimon Antončík, Robin Malý, Jakub Kořínek, Marek Kaluža, Juraj Jurik, Marek Indra.

Po základní hrací době utkání skončilo 1:1 a o nejhorším týmu na turnaji, tak musely rozhodnout pokutové kopy. V těch se do branky postavil místo indisponovaného Matouše Venkrbce Marek Račuk a svým výkonem se výraznou měrou přičinil o vítězství. Složení týmu LHK Jestřábi Prostějov: kapitán Daniel Kolář, Matouš Venkrbec, Marek Račuk, Ondřej Mikliš, Ladislav Havlík, Lukáš Luňák, David Dvořáček, Jan Zdráhal, Václav Meidl, Kryštof Rochla, Matěj Zabloudil a Matěj Bažant.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz