Search
Close this search box.

Jestli tohle Babiš ustojí, tak už všechno

Včera na pražském Václavském náměstí proběhla demonstrace několika tisícovek lidí, kteří vyzývali premiéra Andreje Babiše k odstoupení ze své funkce. Vše souvisí s novou kauzou údajného únosu Andreje Babiše mladšího.
Kromě skandování hesel typu: „Do krimu!”, „Babiš ven! ”, „Estébák!”, „Demisi!” či „Máme toho dost!” vyslovil Mikuláš Minář ze spolku Milion chvilek za protestující i tři požadavky. Prvním je rychlé a důkladné vyšetření kauzy Čapí hnízdo, zároveň s tím možná související únos Babiše juniora na Krym. Za druhé požadují, aby Babiš veřejně a detailně odpověděl na otázky, které se týkají jeho kauz. A třetí požadavek je, aby se premiér vzdal funkce, než ho případně neočistí nezávislý soud.

Na demonstraci nemohl chybět i představitel TOP 09 Miroslav Kalousek, největší Babišův kritik. „Chceme vládu práva, nechceme vládu trestně stíhaného vůdce, který vnáší do politiky gangsterské metody, lže a maří vyšetřování. Společným úsilím to dokážeme,“ řekl před demonstranty.
Na Václavském náměstí vystoupila i poslankyně za ODS Miroslava Němcová, která si rýpla do ČSSD, která je ve vládní koalici s Babišovým hnutím ANO. „Sociální demokraté mají šanci reparát příští pátek,” dodala a připomněla tak skutečnost, že Sněmovna bude následující týden hlasovat o vyjádření nedůvěře vládě Andreje Babiše.

Kauzu „Babiš junior“ začala veřejnost, ale i politici, řešit toto pondělí, kdy byl na Seznamu.cz zveřejněn rozhovor s Andrejem Babišem mladším. Babšův syn novinářům vypověděl o svém únosu na Krym, na kterém se měl podílet i jeho otec. Nastávají teď tak spekulace, že to mohl premiér udělat kvůli tomu, aby jeho syn nevypovídal ohledně další kauzy Čapí hnízdo. (Policie obvinila ohledně neoprávněně získaných evropských dotací na vybudování této farmy 11 lidí, včetně Babiše. I Evropský úřad pro boj proti podvodům má za to, že tato stavba na Benešovsku neměla získat dotaci 50 milionů, protože jí v té době nevlastnil malý či středně velký podnik, ale Babišův Agrofert. To Babiš od začátku odmítá.)

Premiér Andrej Babiš po zveřejnění rozhovoru řekl, že jeho syn je psychicky nemocný a že vše co se teď děje, je novinářský hyenismus.
Dodal i, že nehodlá odstoupit ze své funkce. Podpořil ho v tom jak poslanecký, tak senátorký klub za ANO. Na své straně má i prezidenta Miloše Zemana.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient