Jeseničtí fotbalisté rozstříleli Medlov 4:1

Po vynikajícím výkonu si Jeseník připisuje třetí vítězství v řadě, celkově už desáté a bodově se dotáhli na jejich sobotního soupeře. Ten odjel z Jeseníku po hladké porážce a s vědomím, že výsledek byl s ohledem na množství domácích šancí ještě milosrdný.

Medlov předcházela pověst jednoho z nejlepších týmů v soutěži, však také až do dvanáctého kola bez jediné prohry vévodili krajské tabulce. O to cennější pak je výsledek a hlavně předvedená hra jesenického mužstva. Přímočarý ofenzivní fotbal v podání domácích způsobil, že hosté od začátku nevěděli, kde to mají hasit dřív. Jeseník až s neuvěřitelnou lehkostí překonával obrannou linii soupeře a dostával se do velkých gólových příležitostí. A ty velkoryse neproměňoval.

První nebezpečnou situaci si ovšem připravil Medlov, když ve druhé minutě po přímém kopu zazvonilo břevno jesenické branky. Pak už to rozjeli domácí: v 8. minutě Woitek lobem překonal gólmana, ale obránce stačil vyhlavičkovat mimo bránu. V 11. pronikl po křídle Planý a jeho centr obrana zblokovala těsně mimo vlastní branku. A z následného rohového kopu už se Jeseník radoval: Brankář Zmund nedoskočil na Plhákův centr a Woitek ukázal, že góly může dávat jakýmkoliv tělním orgánem – tentokrát to byl asi žaludek. Ofenzivní smršť domácích ale pokračovala: 17. minuta – Planý vykouzlil krásnou přihrávku do běhu Woitkovi a ten bez přípravy trefuje gólmana. 19. minuta – Plhákův nákop na zadní tyč vrací před branku hlavou Woitek a v brankovišti Karakasidis skluzem těsně míjí. 20. minuta – Planý se řítí sám na branku, Zmund včasným vyběhnutím zachraňuje. 25. minuta – Plhákův přetažený roh napálí z voleje Kysela a nádhernou střelu odvrací hlavou před brankou jeden z obránců. 31. minuta – Plhák posílá kolmicí do běhu Planého, ten se opět marně snaží prostřelit vybíhajícího Zmuda. 34. minuta – nekonečný příběh soubojů Matěje Planého s medlovským brankářem pokračuje: Planý dostává krásnou přihrávku od Kysely, Zmund vybíhá a místo balonu trefuje našeho útočníka. Nařízenou penaltu posílá Plhák k tyči a vedeme 2:0.

Zápas hraný téměř nepřetržitě na jednu branku ale dostává ve 39. minutě nečekaný náboj v podobě vydařené akce hostí. Poté, co přežili několik jesenických gólovek, dostali se sami do šance a volný Ryba u tyče z blízka překonal bezmocného Pastuchu.

Druhý poločas začali hosté mnohem aktivněji, přidali na důrazu a rázem byli i oni nebezpeční. V 55. minutě Pavlík hlavou posílá míč do tyče. Další centry a nepříjemné závary jesenická obrana vyřešila. V 65. minutě Karakasidis zakroutil přímý volný kop kolem zdi a Zmund u tyče skvělým zákrokem zachránil Medlov od třetího gólu. Ten ale stejně přišel: Plhákův roh se dostal na hranici šestnáctky k Břízovi a ten napálil míč bez přípravy k tyči. Krásná branka uklidnila domácí, kteří měli další možnosti. V 78. ještě Kysela pálil z úhlu do brankáře, ale v 85. medlovský hrdina mezi tyčemi vyrobil chybu, když mu balon propadl před dotírajícím Urbanem a jesenický útočník téměř z nulového úhlu zakroutil střelu do prázdné branky – 4:1!

Jeseničtí fotbalisté si sobotním výkonem vysloužili potlesk věrných diváků a předvedená hra byla tou nejlepší pozvánkou na poslední domácí podzimní duel – jarní předehrávku s Dolany 10. listopadu od 14:00. Ještě předtím se Jeseník představí v Černovíru (neděle 3. listopadu v 10:00).

JESENÍK – MEDLOV 4:1

Branky: 11. Woitek, 34. Plhák (pen.), 67. Bříza, 85. Urban – 39. Ryba. ŽK: Bříza, Kysela – Kasal, Pospíšil. Rozhodčí: Kopecký, Vedral, Petrásek. Diváci: 146.
FK Jeseník: Pastucha – Nečesal (87. Keltner), Karakasidis, Cekuras, Vavrač – Woitek, Bráblík, Plhák, Kysela (83. Vojtek) – Bříza (73. Urban), Planý.
FK Medlov: Zmund – Vrba, Srdýnko, Pospíšil, Kasal, Bartoněk, Novák, Okrouhlý, Ryba (71. Klabačka), Kux, Pavlík (62. Skřebský).

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového