Jeseničtí fotbalisté rozstříleli Medlov 4:1

Po vynikajícím výkonu si Jeseník připisuje třetí vítězství v řadě, celkově už desáté a bodově se dotáhli na jejich sobotního soupeře. Ten odjel z Jeseníku po hladké porážce a s vědomím, že výsledek byl s ohledem na množství domácích šancí ještě milosrdný.

Medlov předcházela pověst jednoho z nejlepších týmů v soutěži, však také až do dvanáctého kola bez jediné prohry vévodili krajské tabulce. O to cennější pak je výsledek a hlavně předvedená hra jesenického mužstva. Přímočarý ofenzivní fotbal v podání domácích způsobil, že hosté od začátku nevěděli, kde to mají hasit dřív. Jeseník až s neuvěřitelnou lehkostí překonával obrannou linii soupeře a dostával se do velkých gólových příležitostí. A ty velkoryse neproměňoval.

První nebezpečnou situaci si ovšem připravil Medlov, když ve druhé minutě po přímém kopu zazvonilo břevno jesenické branky. Pak už to rozjeli domácí: v 8. minutě Woitek lobem překonal gólmana, ale obránce stačil vyhlavičkovat mimo bránu. V 11. pronikl po křídle Planý a jeho centr obrana zblokovala těsně mimo vlastní branku. A z následného rohového kopu už se Jeseník radoval: Brankář Zmund nedoskočil na Plhákův centr a Woitek ukázal, že góly může dávat jakýmkoliv tělním orgánem – tentokrát to byl asi žaludek. Ofenzivní smršť domácích ale pokračovala: 17. minuta – Planý vykouzlil krásnou přihrávku do běhu Woitkovi a ten bez přípravy trefuje gólmana. 19. minuta – Plhákův nákop na zadní tyč vrací před branku hlavou Woitek a v brankovišti Karakasidis skluzem těsně míjí. 20. minuta – Planý se řítí sám na branku, Zmund včasným vyběhnutím zachraňuje. 25. minuta – Plhákův přetažený roh napálí z voleje Kysela a nádhernou střelu odvrací hlavou před brankou jeden z obránců. 31. minuta – Plhák posílá kolmicí do běhu Planého, ten se opět marně snaží prostřelit vybíhajícího Zmuda. 34. minuta – nekonečný příběh soubojů Matěje Planého s medlovským brankářem pokračuje: Planý dostává krásnou přihrávku od Kysely, Zmund vybíhá a místo balonu trefuje našeho útočníka. Nařízenou penaltu posílá Plhák k tyči a vedeme 2:0.

Zápas hraný téměř nepřetržitě na jednu branku ale dostává ve 39. minutě nečekaný náboj v podobě vydařené akce hostí. Poté, co přežili několik jesenických gólovek, dostali se sami do šance a volný Ryba u tyče z blízka překonal bezmocného Pastuchu.

Druhý poločas začali hosté mnohem aktivněji, přidali na důrazu a rázem byli i oni nebezpeční. V 55. minutě Pavlík hlavou posílá míč do tyče. Další centry a nepříjemné závary jesenická obrana vyřešila. V 65. minutě Karakasidis zakroutil přímý volný kop kolem zdi a Zmund u tyče skvělým zákrokem zachránil Medlov od třetího gólu. Ten ale stejně přišel: Plhákův roh se dostal na hranici šestnáctky k Břízovi a ten napálil míč bez přípravy k tyči. Krásná branka uklidnila domácí, kteří měli další možnosti. V 78. ještě Kysela pálil z úhlu do brankáře, ale v 85. medlovský hrdina mezi tyčemi vyrobil chybu, když mu balon propadl před dotírajícím Urbanem a jesenický útočník téměř z nulového úhlu zakroutil střelu do prázdné branky – 4:1!

Jeseničtí fotbalisté si sobotním výkonem vysloužili potlesk věrných diváků a předvedená hra byla tou nejlepší pozvánkou na poslední domácí podzimní duel – jarní předehrávku s Dolany 10. listopadu od 14:00. Ještě předtím se Jeseník představí v Černovíru (neděle 3. listopadu v 10:00).

JESENÍK – MEDLOV 4:1

Branky: 11. Woitek, 34. Plhák (pen.), 67. Bříza, 85. Urban – 39. Ryba. ŽK: Bříza, Kysela – Kasal, Pospíšil. Rozhodčí: Kopecký, Vedral, Petrásek. Diváci: 146.
FK Jeseník: Pastucha – Nečesal (87. Keltner), Karakasidis, Cekuras, Vavrač – Woitek, Bráblík, Plhák, Kysela (83. Vojtek) – Bříza (73. Urban), Planý.
FK Medlov: Zmund – Vrba, Srdýnko, Pospíšil, Kasal, Bartoněk, Novák, Okrouhlý, Ryba (71. Klabačka), Kux, Pavlík (62. Skřebský).