Search
Close this search box.

Jeseničtí fotbalisté odrovnali soupeře HFK Olomouc B 5:1

Jeseničtí fotbalisté naplnili očekávání a dá se říct, že si připsali povinné vítězství. Při vší úctě k soupeři – olomoucký fotbalový tým potvrdil, že je právem na chvostu krajského přeboru, kde tento mladý juniorský tým teprve sbírá zkušenosti.

Jeseník od začátku mačkal hosty před jejich brankou a v 18. minutě důrazný Woitek otevřel skóre, když si předtím sám aktivním napadáním vybojoval míč, vnikl do šestnáctky a přesnou střelou nedal Kotkovi šanci. Olomoucký gólman sice pochytal několik dalších pokusů domácích, ale ve 28. minutě nevystihl přízemní střelu Planého z hranice pokutového území a Jeseník vedl o dva. Do konce poločasu domácí ještě navýšili skóre: Bříza mohl dát z úhlu gól, ale „nechrtil“ a přihrál o břevno lépe postavenému Kyselovi, který uklidil míč do prázdné branky.

Na začátku druhé půle Jeseník polevil a nechal hrát chvíli soupeře a hned bylo zaděláno na problémy. Po několika zmatcích v domácí obraně snížil z bezprostřední blízkosti Němec a o chvíli později mohlo být ještě hůř, když rozhodčí nařídil pro hosty penaltu, kterou ale Němec poslal do tyče. Jeseník pak znovu zabral a ovládl zbytek utkání. V 70. gólman vyrazil Břízovu střelu před sebe a střídající Urban se probil ke svému prvnímu gólu za Jeseník. V závěru pak přidal pátý gól Bříza, když utekl obránci a ranou z úhlu uzavřel zápasový účet.

Zranění z pátečního futsalu nepustilo do hry beky Vavrače s Novákem, rodinné záležitosti musel řešit Keltner, ale i v okleštěné sestavě Jeseník bez problémů zvládl toto nejlehčí utkání sezony. Po třech letech se do jesenického dresu vrátil Radim Vojtek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient