Search
Close this search box.

Jesenické Kopretině se navrátil reprezentativní vzhled

Mateřská škola Kopretina v Tyršově ulici doslova rozkvetla. Fasáda svítí novotou, tak jako i střecha včetně nablýskané korouhvičky. Budova, které se navrátil reprezentativní historický vzhled, byla posledním předškolním zařízením v majetku města, jež neprošlo dílčí rekonstrukcí. Historický ráz objektu včetně členitosti fasády byl zachován, oprava přišla radnici na bezmála 4,4 milionu korun včetně DPH.

Stavební práce se rozběhly počátkem července a zahrnovaly především celoplošnou výměnu střešní krytiny s částečnou opravou trámů a bednění střechy. Další významnou proměnou, která upoutá na první pohled, je nová fasáda. „Řemeslníci oklepali omítku v rozsahu zhruba jedné třetiny a po vyspravení ploch i štukových detailů byla fasáda opatřena silikonovým barevným nátěrem. Došlo také k opravě zděné terasy s kovovým zábradlím a dřevěné verandy s lokální výměnou trámů a kompletní výměnou zasklení. Vstupní zděná veranda, která slouží jako vchod pro veřejnost, byla obložena dřevěným laťováním. Kamenný sokl budovy získal po odstranění starého nátěru vzhled přírodního kamenného zdiva,“ vyjmenoval Marek Fatura z oddělení investic. Stavební ruch zasáhl také půdní prostory. „Ty byly vybaveny podbitím z OSB desek a podlaha je po demontáži půdovek zateplena minerální vatou,“ doplnil Marek Fatura. Objekt školky je rovněž vybaven novým bleskosvodem, střešními zachytávači sněhu, žlaby, svody a ozdobnými prvky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient