Jeleni vydolovali v Kladně bod, druhý den uhájili domácí tvrz před nájezdem Pirátů

Extraligoví Jeleni prožívají náročný závěr základní části. V posledních dvou březnových dnech sehráli dva těžké zápasy, do konce základní části zbývají tři a Jeleni už tento víkend vyrážejí směr Plzeň a Rakovník. Zpátky ale k uplynulému víkendu: na konto Letohradu přibyly čtyři body, v Kladně Jeleni dokázali zvrátit nepříznivý stav utkání a dotáhnout ho do nájezdů, v sobotu před domácími diváky sehráli regionální derby s Hradcem Králové. Pikantní souboj nakonec přinesl jen jeden gól, pro Letohrad naštěstí do hradecké branky. Šťastným střelcem byl Zdeněk Král!

HBC ALPIQ Kladno – SK Hokejbal Letohrad 3:2 ss (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Zápas Jelenů v Kladně se hrál netradičně na Velký pátek a do kladenské arény na atraktivní hokejbal dorazilo přes stovku diváků. Kdo ale čekal boj od prvního buly, byl zklamán. Začátek byl z obou stran velmi ospalý a Jeleni jakoby byli ještě stále na cestě… V sedmé minutě se poprvé rozezněla kladenská střídačka, když Jeleni neuhlídali domácího Štěpáníka a ten se nemýlil – 1:0. Letohrad se těžko prosazoval, tempo hry diktoval domácí Alpiq a výsledkem byl druhý gól v devatenácté minutě, tentokrát z hole Barnošáka – 2:0. „První dvě třetiny jsme hráli hodně špatně, chyběl pohyb, důraz, všude jsme byli pozdě,“ potvrzuje kouč Tomáš Friml. Hra Jelenů se zvedla až ve třetí třetině, kdy se i Jeleni konečně začali prosazovat. „Na začátku třetí třetiny jsme přežili přesilovku Kladna, pak jsme museli trochu hru otevřít, povedlo se nám ve vlastním oslabení vsítit branku, a to nás hodně nakoplo,“ mluví Tomáš Friml o gólu Ondřeje Luxe v devětatřicáté minutě zápasu. Tlak Letohradu pokračoval, ten kladenský ale postupně mizel a ránu aktivitě domácích zasadil ve dvaačtyřicáté minutě David Halbrštát – 2:2. „Po zbytek třetiny jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vyrovnali. Nájezdy jsou loterie a bohužel našim střelcům se nepodařilo dát gól. Ale určitě bod z venkovního hřiště je super a z Kladna se každý den body nevozí,“ shrnul trenér.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hradec Králové 1988 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Derby. Zápas, ve kterém se všichni znají a řada hráčů prošla oběma týmy. To byl program posledního březnového dne v Letohradě, kam k odpolednímu mači dorazili hradečtí Piráti. Bilance Letohradu za poslední roky nebyla příliš příznivá, i tak ale všichni Jeleni moc dobře věděli, co je ve hře. „V derby se hrál hodně silový a atletický hokejbal, bylo to hodně vyrovnané, šance byly na obou stranách. Rozhodovalo se o tom, kdo dá první gól, ten bude mít hodně navrch,“konstatoval kouč Tomáš Friml. Pro Letohrad by se ale zápas dal také nazvat zápasem spálených šancí, na hráče několikrát zívala odkrytá hradecká branka, několikrát promáchli, netrefili míček nebo trefili tyčku branky. Ujala se jen jedna střela – když v devětadvacáté minutě mazácky přehodil míček do hradecké branky Zdeněk Král! Piráti se snažili srovnat, znovu se vrátit do hry, Letohrad byl ale proti. Infarktový byl i závěr zápasu: „Hradec hrál dlouhou dobu power-play, ale kluci to výborně odbojovali a ubránili. Jsou to hodně důležité tři body do tabulky, musíme bojovat dál, tabulka je neskutečně vyrovnaná,“ hecuje tým Tomáš Friml.

Na Jeleny čeká předposlední hrací víkend základní části. V sobotu v 16 hodin nastoupí v plzeňské hale. „Plzeň má na jaře dobrou formu, v hale je navíc hokejbal specifický. Ale určitě tam jedeme uhrát co nejlepší výsledek a poprat se o body, protože do tabulky je potřebujeme,“ vyhlíží víkend kouč. „Týmu s Filipem věříme, že dokážeme, a to i druhý den v Rakovníku, kde nás čeká dohrávka odloženého kola. Všichni kluci v kabině vědí, o co se hraje a že každý zápas je hodně důležitý.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.