Jeleni sbírají body, z Letohradu s nepořízenou odjely Sudoměřice

Hokejbalová extraliga už píše kapitolu zvanou Druhá polovina podzimní části. Letohradští Jeleni v sobotu doma hostili Sudoměřice a v zápase byli úspěšní – zvítězili 3:1. Letohrad je po devíti zápasech v průběžné tabulce čtvrtý a nyní ho čeká týdenní pauza. Už 3. a 4. listopadu ale Jeleny čeká trip – nejprve do západočeského Mostu a hned druhý den do středočeského Rakovníku.

SK Hokejbal Letohrad – SK Sudoměřice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 13:03 Faltus (Halbrštát, Krejsa), 24:39 Hejtmánek D. (Havlík), 30:41 PP Lajčiak (Halbrštát, Faltus) – 1:45 Skyba (Štefek)

Vyloučení: 6:4, využití: 1:0, střely: 30:23, diváků: 70

Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Krejsa, Lux F., Hejtmánek J., Teplý, Fajfr, Anýž, Halbrštát, Lajčiak, Faltus, Havlík, Hejtmánek D., Holec, Věchet (C), Cvejn, Lux J., Levý

Sestava Sudoměřic: Lindner (Tóth) – Kmenta, Liška, Studénka, Toman, Helešic, Kaluza, Fraňo, Chovanec, Navrátil, Skyba, Slanina, Štefek, Hruboš

Věděli, že to bude náročné, přesto Letohradští do zápasu vstoupili odhodlaně. „Očekávali jsme náročný duel, věděli jsme, že soupeř hodně sází na Matěje Fraňa a rychlé průniky díky jejich nevyzpytatelným lobům. To se potvrdilo, soupeř se dostal rychle do vedení a byl nepříjemný překvapivými protiútoky,“ mluvčí asistent kouče Tomáše Frimla Filip Červinka o úvodu zápasu. Ten se Letohradu moc nepovedl, už po minutě a třičtvrtě totiž Sudoměřičtí vedli gólem Skyby – 0:1. Jeleni to ale nezabalili. „Když byl na hřišti Matěj Fraňo, míčky mířily hlavně na něj, takže jsme nasadili důslednější obranu a v útočné třetině jsme chtěli jít do rychlého pohybu, z čehož vyplynul vyrovnávací gól juniora Faltuse,“ komentuje zápas Červinka. Filip Faltus srovnal v úvodu čtrnácté minuty, i v dalším dějství se hrálo o každý metr hřiště. Kýžené branky se Jeleni dočkali v poslední minutě druhé třetiny. „Díky protiútoku a šťastnému odrazu jsme dali gól do šatny, což nás hodně uklidnilo,“ popisuje kouč branku Davida Hejtmánka na 2:1. V úvodu závěrečné třetiny svou šanci v přesilovce zužitkoval Lukáš Lajčiak a aniž by to věděl, stanovil tak konečný stav zápasu. „Před závěrečnou částí jsme si jasně řekli, že budeme držet systém a poctivě bránit, když jsme však využili přesilovku, ještě více nás to nakoplo v touze dotáhnout utkání k vítězství, a to se také stalo. Na hráče jsme s Tomášem Frimlem pyšní, jak přistoupili k celému utkání s respektem a odhodláním, výkonu bych snad nic nevyčetl, až na mnoho faulů před koncem zápasu,“ uvedl závěrem Filip Červinka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.