Jediný gól rozhodl duel mezi Boleslaví a Karlovými Vary

Utkání mezi aktuálně třináctým a jedenáctým celkem v tabulce Tipsport extraligy bylo velmi defenzivně pojato, s minimem vypracovaných šancí a s marnou střelbou. Téměř do konce druhé třetiny svítil stav 0:0, ale pak se trefil při dvojnásobné početní výhodě hostující Plutnar. Na tento gól Bruslaři nedokázali nijak odpovědět, a proto si tři body odvezl soupeř. Karlovy Vary navíc v této sezoně podruhé Boleslav vynulovali.

První šanci měl hostující Beránek, jehož střelu z mezikruží vyrazil Krošelj do rohu kluziště. Poté si Karlovy Vary zahrály přesilovky, při níž se jim nedařilo vytvářet si šance, Bruslaři velmi dobře bránili. Po jejím uplynutí se domácí prvně zakousli do soupeře a Skalického ránu musel vykopnout mimo nebezpečí karlovarský Filip Novotný. Oba týmy v následujících momentech měly problémy se přes dobře rozestavenou obranu prosazovat, a tak si diváci na další útočné akce počkali do dalších vyloučení. Při druhé karlovarské hosté opět neúspěšně obléhali Krošeljovu bránu, jeho spoluhráči často vyhazovali puk. Pak ale za katr usedl i hostující hráč a v situaci čtyři na čtyři měli Bruslaři namále, když Skuhravý nastřelil zblízka tyč.

Ve 14. minutě o sobě dal vědět opět Skalický v předbrankovém prostoru, kde nebyl soupeřem dobře hlídán, jak přijal skvělou přihrávku od Najmana, avšak byl rozjetý příliš rychle a zakončení se nepovedlo. Na konci této akce se z publika ozýval pískot při vyloučení na obě strany. V této hře čtyři na čtyři měl největší šanci hostující Roman Vlach, jehož střela od kruhu byla bleskovou reakcí Krošeljovy vyrážečky vyškrábnuta z růžku branky. Před koncem třetiny se málem prosadili Pacovský z otočky a také bekhendovou střelou k protější tyči Látal. Oba dva střelce však Filip Novotný vychytal a zajistil, že se po této na střely a šance chudé třetině odcházelo do kabin za stavu 0:0.

Obraz dalšího dějství na začátku vypadal podobně jako v první. Minimum vytvořených šancí, snaha neudělat chybu jako první, z čehož plynul malý prostor pro přesné přihrávky útočníkům, a když se už nějaký dostal do útočného pásma, byl o puk brzy obrán bránícím hráčem – to charakterizovalo obě mužstva. Pohled na kluziště se nezměnil ani po dalším vyloučení na obou stranách. Hra čtyř na čtyři nabídla mírnou převahu domácích, avšak ani jedna přihrávka nevedla k cíli.

První vzruch na ledě připravil v polovině utkání až opět Skalický, jenž ujel do přečíslení spolu se Šťastným. Druhý jmenovaný však místo palby zvolil přihrávku zpět a vynikající šanci tím zmařil. Šťastný v následujícím momentě dostal kotouč znovu a z mezikruží přestřelil bránu. Hra se dostala trochu do tempa, které vyvrcholilo nájezdem Martina Procházky, jehož Vary zapomněly ve středním pásmu bránit, avšak Novotný přečetl jeho úmysl zakončit mezi betony a svůj tým podržel, stejně tak musel při následující přesilovce domácích, kde si počínal nebezpečně Vondrka. Po vyrovnání počtu hráčů na ledě se o otevření skóre pokusil Němeček, avšak ani on ani Pabiška z dorážky neskóroval. Před koncem třetiny si Karlovy Vary zahrály přesilovku pěti proti třem a domácí nechali Michala Plutnara příliš dlouho na puku, ten v mezikruží napřáhl a střelou k tyči otevřel skóre. Po vhazování se pokusil rychle srovnat v pokračujícím oslabení Skalický, jenž v té rychlosti nedokázal přehodit Novotného beton.

Do poslední části domácí vstoupili aktivně i díky přesilové hře, avšak trápila je nepřesnost. Po jejím skončení se do akce pustil hostující Sičák, jenž přestřelil. V následujících momentech si Krošelj musel poradit se sérií střel a dorážek zblízka, kdy nedokázal puk dostat pod kontrolu a odrážel se mu od výstroje. Boleslav se snažila tlačit do šancí, avšak naráželi na spolehlivého gólmana Novotného. Během další karlovarské přesilovky připravil dobrou šanci Plutnar, jehož střelu se pokoušel dorážet do sítě Flek, avšak Krošelj se roztáhl dostatečně tak, že ucpal prostor. Ve vlastním oslabení se dostal do šance Musil, jenž se pokusil zpoza brány dostat puk do sítě odrazem od brankářových zad, Novotný se na fintu nedal nachytat.

Flek měl možnost využít špatné rozehrávky domácích, i on ztroskotal na Krošeljovi. Boleslavi se krátil čas, a tak útočila, jenže proti skvěle připravené karlovarské defenzívě se domácí prosazovali velmi těžko a Novotný si málokdy sáhl na puk, obránci většinou dokázali zmařit přihrávky a soustředili se na zdržovací taktiku. Více než minutu před koncem zkusili domácí hru bez brankáře, ale ani v ní se neprosadili. Z výhry se tedy radovali Západočeši.

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 0:1

Branky a nahrávky: 38. Plutnar (T. Rachůnek, Šenkeřík). Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Svoboda, Malý. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2469. Střely na branku: 25:17. Zblokované střely: 1:2. Hity: 10:4. Vhazování: 24:27. Průběh utkání: 0:1.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kotvan, Bernad, Hanzlík (A), Dlapa, Němeček, Pláněk, T. Voráček – Šťastný, Klepiš (A), Skalický – Pacovský, T. Knotek, Vondrka (C) – Látal, P. Musil, Orsava – Pabiška, Najman, Martin Procházka.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, L. Vágner, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.