Jedenáctiletý chlapec spadl z koloběžky. Vrtulník ho odvážel s těžkým zraněním

Jedním z nejzajímavějších míst v České republice je určitě přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách. Úžasný pohled od horní nádrže nenechá žádného majitele foťáku či mobilu chladným a všichni okamžitě musí mít zaznamenán tento skvost ve svém aparátu. V těchto místech se však návštěvníci mohou nejenom kochat panorámaty, ale ti odvážnější si mohou sjet na koloběžce trasu od Dlouhých Strání do Koutů nad Desnou. Tato zábava se však včera málem stala osudnou jedenáctiletému chlapci.

Při sjezdu upadl tak tvrdě, že se mu rozbila přilba a on si přivodil těžké poranění hlavy. „Spadl při sjezdu po asfaltové silnici. Otec zraněného koloběžkáře se ihned přes aplikaci Záchranka spojil s dispečinkem linky 155 Olomouckého kraje. Poté jsme byli vyzváni i my s tím, že chlapec si i přes fakt, že měl přilbu, poranil hlavu a je v bezvědomí. Na místě jsme zjistili, že pád byl zřejmě tak prudký, že bezpečnostní přilba praskla,“ uvedl člen Horské služby Jeseníky David Spiller.

Vrtulník následně chlapce transportoval do olomoucké nemocnice. „Ošetřili jsme jej a připravili k transportu vrtulníkem Letecké záchranné služby Olomouc. Ten přistál asi kilometr od místa nehody, takže jsme chlapce museli k němu šetrně přepravit. To už ale měl zraněného v péči lékař záchranky,“ dodal Spiller.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.