Search
Close this search box.

Jeden a půl miliónu, lákají lékaře a zubaře v Jihočeském kraji

Přivést nové lékaře, praktiky, dětské lékaře a zubaře do oblastí Jihočeského kraje i mimo nemocnice a do oblastí, kde je jich nedostatek, chce nový dotační program, který připravují na jihočeském hejtmanství.

Přivést nové lékaře, praktiky, dětské lékaře a zubaře do oblastí Jihočeského kraje i mimo nemocnice a do oblastí, kde je jich nedostatek, chce nový dotační program, který připravují na jihočeském hejtmanství. V říjnu o něm bude rozhodovat zastupitelstvo.

Lékařům v poptávaných oborech proto nabídne 600 tisíc korun a příspěvek na bydlení po dobu pěti let ve výši 15 tisíc měsíčně, celkem tedy 1,5 milionu korun. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP ČR) jim poskytne smlouvy. První rok vyplatí kraj 400.000 Kč a další dva roky po sto tisících.

Důležité je přivést lékaře tam, kde je snížená dostupnost zdravotní péče a vytvořit podmínky pro to, aby zde zůstali déle než pět let. Pracovali tu a našli tady spokojený profesní i rodinný život. Lékaři častěji provozují péči ve větších městech, což u rozlohou velkých krajů, jako je Jihočeský, vede k tomu, že pokrytí lékařskou službou není ideální. Jako zdejší hejtman chci, aby nabídka pro lidi v mém regionu byla co nejlepší a kvalitní lékaři či učitelé nemuseli za pracovními příležitostmi utíkat do zahraničí,“ vysvětlil hejtman jihočeského kraje Martin Kuba.

Foto: Darko Stojanovic

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient