Jeď do Prahy a hoď míč do Vltavy

Až do 28. srpna se v Praze koná charitativní akce, která odstartovala předevčírem a má název „Hoď si pro dobrou věc“. Má pomoci českým basketbalistům na vozíčku.

A jak mohou lidé přispět? Po Vltavě vždy v pondělí, ve středu a v pátek od 17 do 20 hodin popluje koš, který se příchozí pokusí trefit. Pokud se mu to podaří, poputuje 1000 Kč na konto handicapovaných košíkářů.
„Získané prostředky využijeme k tomu, abychom se mohli s národním týmem připravovat už na šampionát, který se uskuteční v roce 2021,“ uvedl trenér české reprezentace basketbalistů na vozíku Jaroslav Menc.

Tuto akci se snaží zviditelnit i čeští basketbalisté, kteří se chystají na MS, které odstartuje za necelé tři týdny. Čeští reprezentanti si byli také zaházet na smíchovské náplavce, kde je koš ve vodě umístěn na „speciálním plavidlu“. „Pro nás je každá podpora, ať finanční, nebo mediální, důležitá, protože dost často se setkáváme s tím, že sport handicapovaných je pro veřejnost malé tabu. Kolikrát si lidé myslí, že nic neděláme, že nežijeme aktivně, ale přitom je to pravý opak, jenom to není navenek vidět,“ pronesl kapitán českých basketbalistů na vozíku Tomáš Nevěčný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak