Je to typická reakce? Projekt Smart City v Hodoníně úspěch neslaví

Kyjov chce být chytré město. Chystá lampy na dálkové ovládání a s wifi.
Dálkové ovládání veřejného osvětlení, které zamezuje plýtvání energií. Tak vypadá první část projektu Smart City, který od loňského jara rozvíjí v Kyjově na Hodonínsku. „Letos vytvoříme základ pro další úpravy, na jejichž tvorbě se už budeme radit přímo s obyvateli. Chceme patřit mezi lídry chytrých měst, ale zůstat rozumní v investicích,“ upozornil tajemník radnice Milan Jagoš. Systém podle něj značně ulehčí život obyvatel a bude šetrný k přírodě.

Kyjovští chtějí ještě letos vyměnit několik lamp, opatřit je kamerami, nabíječkami, wifi vysílači a zavést nabíjení elektromobilů u vybraných parkovišť.

V okresním městě Hodoníně se podobný projekt snaží prosadit místní Jiří Humpolík. Napsal do městského zpravodaje, jak by radní mohli ušetřit díky inteligentnímu osvětlení, solárním kontejnerům stlačujícím odpady a dalším zařízením. „Reakci jsem zatím neobdržel ani od obyvatel, ani od vedení města. Těžit z chytrých řešení by přitom mohl celý Hodonín,“ řekl Humpolík.

Podle mluvčího hodonínského městského úřadu Josefa Horníčka o Smart City zastupitelé mluvili už několikrát. „Radnice v nejbližší době ale nic podobného neplánuje.

No není to krásné. V Kyjově se činí a v Hodoníně se o tom možná i mluví! Snad se projekt podaří prosadit Svobodným.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak