Search
Close this search box.

Je to typická reakce? Projekt Smart City v Hodoníně úspěch neslaví

Kyjov chce být chytré město. Chystá lampy na dálkové ovládání a s wifi.
Dálkové ovládání veřejného osvětlení, které zamezuje plýtvání energií. Tak vypadá první část projektu Smart City, který od loňského jara rozvíjí v Kyjově na Hodonínsku. „Letos vytvoříme základ pro další úpravy, na jejichž tvorbě se už budeme radit přímo s obyvateli. Chceme patřit mezi lídry chytrých měst, ale zůstat rozumní v investicích,“ upozornil tajemník radnice Milan Jagoš. Systém podle něj značně ulehčí život obyvatel a bude šetrný k přírodě.

Kyjovští chtějí ještě letos vyměnit několik lamp, opatřit je kamerami, nabíječkami, wifi vysílači a zavést nabíjení elektromobilů u vybraných parkovišť.

V okresním městě Hodoníně se podobný projekt snaží prosadit místní Jiří Humpolík. Napsal do městského zpravodaje, jak by radní mohli ušetřit díky inteligentnímu osvětlení, solárním kontejnerům stlačujícím odpady a dalším zařízením. „Reakci jsem zatím neobdržel ani od obyvatel, ani od vedení města. Těžit z chytrých řešení by přitom mohl celý Hodonín,“ řekl Humpolík.

Podle mluvčího hodonínského městského úřadu Josefa Horníčka o Smart City zastupitelé mluvili už několikrát. „Radnice v nejbližší době ale nic podobného neplánuje.

No není to krásné. V Kyjově se činí a v Hodoníně se o tom možná i mluví! Snad se projekt podaří prosadit Svobodným.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient