Search
Close this search box.

Jde to i bez terasy. Ve Vyškově vzniklo grilovací místo

Obliba veřejných grilovacích míst roste. Velká města se jimi snaží vyjít vstříc svým obyvatelům, kteří si rádi pochutnají na něčem grilovaném. Venkovní posezení budou moci brzy svolat už také Vyškované. Nový prostor vznikl za dětským dopravním hřištěm. Přístupný veřejnosti bude v následujících dnech.

Stavba spočívala ve vybudování mlatové plochy a otevřeného ohniště s lavicemi. Nechybí ani prostor na dřevo. „Jelikož bude místo pro grilování lákat celé rodiny, rozhodli jsme se ještě pro stavbu malého prostoru pro nejmenší děti. V místě je tak houpačka s houpadlem,“ prozradil místostarosta Vyškova Karel Jurka.

K dispozici bude grilovací místo i menší ohniště. Možné bude používat klasické dřevo i dřevěné uhlí. Zájemci si budou nosit své. „Pevně věříme, že novinka nebude lákat vandaly. Všechno přináší svá rizika. Grilovací místo je nicméně snad natolik zajímavé, že si nikdo nedovolí prostor ničit,“ poznamenal místostarosta.

Ačkoliv byla režie novinky v rukou radnice, s nápadem přišla společnost BKR ČR, s. r. o. – Výrobní závod VELUX ve Vyškově. „Letos v září oslavíme ve Vyškově 20 let od otevření první haly. K této příležitosti jsme chtěli poděkovat nejen zaměstnancům, ale také obyvatelům Vyškova za léta podpory. Postavit gril, přístupný všem, aby se tu mohli lidé scházet s rodinou a přáteli, nám přišlo jako skvělý nápad,“ vysvětlil ředitel BKR ČR Pavel Říman.

Od Zaměstnanecké nadace VELUX, která finančně podporuje zaměstnance v tíživé životní situaci nebo studia jejich dětí, ale také charitativní a veřejné neziskové projekty, obdrželo město na vybudování veřejného grilovacího místa příspěvek ve výši 212 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient