Jaromír Jágr vybral Rytířům nové trenéry, kádr zůstává stabilní

S novou trenérskou trojicí vstoupí kladenští Rytíři do nadcházející sezony WSM ligy. Trenérům Davidu Čermákovi a Jindřichu Lidickému bude asistovat Jan Kregl. Čermák s Lidickým se do A-týmu vrací po dvou letech, Jan Kregl zažije v A-týmu Kladna premiéru. Kregl zároveň bude nadále působit u kladenské mládeže, protože Kladno chce udržet úzké propojení „áčka“ s mládeží, jak tomu bylo v minulých letech, když Kladno sázelo na mladé hokejisty. David Čermák byl zároveň majitelem klubu Jaromírem Jágrem jmenován do funkce sportovního manažera.

Prozatímní podoba kádru stojí na pevných základech loňského týmu, který do poslední chvíle v baráži bojoval o extraligovou příslušnost. „Devadesát procent týmu tvoří kladenští hráči a nová trojice trenérů je velmi dobře zná. Prakticky každý z nich Jindrovi Lidickému, Davidu Čermákovi i Honzovi Kreglovi prošel v minulosti rukama. Všichni vědí do čeho jdou. Já se v kabině vrátím do role hráče,“ říká Jaromír Jágr.

Zbytek realizačního týmu se nemění, kondiční trenér Michael Obrtel i trenér gólmanů a videokouč Radek Jirátko budou působit u Rytířů i nadále. Dosavadní asistent Pavel Patera se z A-týmu přesouvá ke kladenské mládeži. Na trenérské pozici končí Miloslav Hořava. Do Kladna se po dvou letech vrací dvacetiletý obránce Josef Zajíc. Předloni to zkoušel v Pardubicích, minulou sezonu hrál EBEL ligu za Znojmo. Hráč, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry, jako by z oka vypadl svému otci. Kromě dobré práce s holí ho zdobí řádná dávka bojovnosti.

Brankářskou dvojici Lukáš Cikánek a David Stahl doplní talentovaný mladý gólman Adam Brízgala, který strávil poslední dvě sezony v amerických juniorských soutěžích. Odchovanec sparťanské hokejové školy odešel v sezoně 2016/17 do nejvyšší americké juniorské ligy USHL, kde hájil barvy klubu Muskegon Lumberjacks. V loňské sezoně odehrál v tomto týmu 13 zápasů a 21 utkání odchytal v nižší NAHL. V dresu Brookings Blizzard udržel úspěšnost 91,5 % a průměr 2,88 inkasovaného gólu na zápas.

V týmu Rytířů zůstávají již známé opory: Patrik Machač, který se za tři kompletní sezony v A-týmu Rytířů vyprofiloval v jednoho z hlavních tahounů mužstva. V základní části posledního ročníku zaznamenal 44 bodů (17+27) a byl nejproduktivnějším kladenským hráčem v dlouhodobé fázi soutěže. Typově je komplexním útočníkem, který si odvede svoje v obranné činnosti, umí dát gól a výborně tvoří hru.

Další výraznou tváří mužstva je kapitán Jakub Strnad, který si v základní části připsal 30 bodů (20+10) a ukázal se jako nebezpečný kanonýr. Střílení gólů ale není jeho jedinou předností, velmi dobrou práci odvede i v oslabení, kde těží ze své rychlosti a výborného bruslení.

K nadějným mladým hráčům patří trio: Kubík – Patyk – Vildumetz. Adam Kubík se za dobu svého působení v dospělém hokeji stal jedním z oblíbenců kladenských fanoušků a zároveň útočníkem, na kterém se dá stavět. V devatenácti letech posbíral v základní části 26 bodů (15+11) a byl nejproduktivnějším juniorem WSM ligy. Výborně mu sedla krátká spolupráce s Jaromírem Jágrem, během níž znovu ukázal svůj střelecký potenciál.

Kapitán loňského juniorského týmu Rytířů Petr Patyk se uvedl do „áčka“ v minulé sezoně. Zasáhl do tří utkání baráže a v posledním z nich se radoval z premiérové branky. V juniorce nasbíral za základní část 60 bodů (35+25) a stal se nejlepším střelcem a zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Vedle střílení gólů se nebojí ani tvrdých soubojů a špinavé práce.

Tomáš Vildumetz se připojil ke kladenské juniorce teprve v poslední sezoně, ale hned si mládežnickou extraligu podmanil. S 85 body (27+58) ze základní části byl jednoznačně nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem soutěže. V „áčku“ Rytířů naskočil do čtyř zápasů, v nichž nebodoval.

Obránce Martin Kehar se ve svých třiadvaceti letech vypracoval na jednu z opor kladenských defenzivních řad. Naposledy nastřádal v základní části 13 asistencí a s důležitostí zápasů rostla jeho role. Na konci sezony byl už vůbec nejvytěžovanějším Rytířem a nastupoval ve všech herních situacích. Zdobí ho kvalitní obranná hra, obrovská obětavost a chytrá rozehrávka.

Gólman Lukáš Cikánek si vyzkoušel dres kladenského „áčka“ poprvé v ročníku 2006/2007 a po prázdninách ho čeká už jedenáctá sezona za Kladno! Naposledy odchytal životní sezonu, když v týmovém pojetí vynikl fantastickými výkony a táhl Rytíře vyřazovacími boji i baráží. Ve třiceti letech je v téměř ideálním brankářském věku.

Soupiska Rytířů ještě není konečná, management má v plánu mužstvo v průběhu přípravy doplnit. „Sháníme vhodné typy posil, které v sestavě minimálně zacelí odchody některých hráčů. Cíl se nemění, chceme extraligu, ze které jsme sestoupili v roce 2014,“ uzavřel trenér David Čermák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak