Jarolím nepovolal do reprezentace ani jednoho Sparťana

(Aktualizováno před )

Všechny evropské fotbalové soutěže se naplno rozjely, nyní to pomalu čeká i reprezentační mančafty, včetně toho českého. Dnes český reprezentační trenér Karel Jarolím oznámil nominaci pro úvodní zápas nové soutěže Ligy národů s Ukrajinou (6. září v Uherském Hradišti) a následný přípravný duel v Rusku (10. 9. v Rostově).

V tuto chvíli čítá nominace 22 jmen, po víkendu Jarolím přidá ještě dva hráče. Pravděpodobně bude muset hledat i náhradu za záložníka Udine Antonína Baráka, který má trhlinu ve svalu. Kouči A-týmu budou stoprocentně chybět Marek Suchý a Vladimír Darida, kteří mají dlouhodobé zdravotní problémy.
Naopak po roce se do týmu vrací Bořek Dočkal. Pro něj to bude první účast v reprezentaci poté, co přestoupil z čínského Che-nanu Ťien-jie do americké Philadelphie. V USA se Dočkalovi daří, hraje pravidelně v základní sestavě a dává i góly.
Po více než roce se do týmu vrací i stoper Jakub Brabec. “Jsme rádi, že si našel klub, kde pravidelně nastupuje. Byli jsme s ním v kontaktu, toužil hodně, aby se vrátil, i když to samozřejmě nestačí. Podává slušné výkony,” řekl kouč.
Úplným nováčkem je záložník německého Norimberku Ondřej Petrák.
Mezi brankáře byla nominována obvyklá trojice. Z české ligy povolal zatím Jarolím devět hráčů, z toho pět slávistů a čtyři fotbalisté Plzně. Ze Sparty nebyl vybrán ani jeden hráč…

Nominace české fotbalové reprezentace:

Brankáři: Tomáš Vaclík (FC Sevilla), Tomáš Koubek (Rennes), Jiří Pavlenka (Brémy).
Obránci: Theodor Gebre Selassie (Brémy), Jakub Brabec (Rizespor), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Vladimír Coufal (Slavia Praha), Radim Řezník (Plzeň), Tomáš Kalas (Bristol City), Jan Bořil (Slavia Praha), Filip Novák (Trabzonspor).
Záložníci: Jan Kopic (Plzeň), Antonín Barák (Udine), Bořek Dočkal (Philadelphia), Tomáš Hořava (Plzeň), Jakub Jankto (Sampdoria Janov), Ondřej Petrák (Norimberk), Josef Hušbauer (Slavia Praha), Tomáš Souček (Slavia Praha), Jan Sýkora (Slavia Praha).
Útočníci: Michael Krmenčík (Plzeň), Patrik Schick (AS Řím).

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz