Jakub Šedivý si při svém prvním startu v kariéře připsal gól a dvě asistence

Start jako z říše snů. V dosavadním ročníku navíc nasbíral ve své domovské U16 stejně bodů jako za celou minulou sezonu a útočí tak na přepsání osobních maxim. „Zatím se i bodově daří, ale nerad bych to nějak zakřikl. Snažil jsem se pracovat na střelbě a měl jsem kvalitní letní přípravu, tak snad mi to půjde i dál,“ prozradil Šedivý na úvod.

Máš za sebou premiéru v tygří juniorce. A velmi povedenou, jak se za prvním duelem ohlížíš?
Byla to velká zkušenost, jsem rád, že jsem mohl být u toho. Nečekal jsme, že šanci, zahrát si juniorský hokej, dostanu tak brzy. A stalo se tak a mám z toho upřímně velkou radost.

Gól a dvě asistence proti Havlíčkovu Brodu. To už je pořádná sbírka, v takto vydařenou premiéru jsi asi ani nedoufal, že?
To určitě ne. Byl jsem rád, že jsem bodoval a přispěl tak k výhře celého týmu.

Hrál jsi tento víkend i za U16. Jdou porovnat tyto dvě soutěže? A na co sis musel zvyknout?
Tyto dvě soutěže jsou rozdílné. Juniorský hokej je mnohem rychlejší a tvrdší než dorostenecký. Mně osobně tento styl hry vyhovuje.

Dostal jsi od trenérů nějakou zpětnou vazbu ke svému výkonu?
V průběhu zápasu jsem byl trenéry chválen, dodalo mi to i trochu sebevědomí a na ledě jsem si více věřil.

Jak by ses ohlédl za dosavadním průběhem ročníku v dorostu?
Po prvním nevydařeném utkání s Pardubicemi jsme si v kabině promluvili a od druhého zápasu každý začal plnit své povinnosti. Přesně to byl zlom a poté se nám začalo dařit, což se projevilo i bodově.

Doufáš v další šanci za juniorku?
Tak doufám, že jsem trenéry nezklamal, a i přes nabitý kádr bych byl moc rád, kdybych dostal ještě šanci.

Aktuálně ti to zatím bodově vychází. Jak bys sám svou formu okomentoval a čím si myslíš, že je produktivita způsobená?
Zatím se i daří, ale nerad bych to zakřiknul… Měl jsem kvalitní letní přípravu, hodně jsme zapracoval na střelbě, na bruslení a hlídám si jídelníček.

Máš stejně bodů v U16 jako minulou sezonu. Změnil jsi nějaké své zvyky, nebo ti víc vyhovuje role tahouna?
Určitě mi vyhovuje větší ice-time na ledě oproti minulé sezoně, kdy jsem působil jako prvoročák v ELIOD Extralize mladšího dorostu. I to je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč sbírám tuto sezonu více bodů.

Byl jsi i na kempu reprezentace U16. Jak velká je to pro tebe motivace?
Pozvánka mě moc potěšila a vážím si jí. Je to pro mě motivace, abych na sobě pracoval stejně jako dosud a stále se zlepšoval. Doufám, že nebyla poslední.

Jaký máš pocit z týmu? Po neúspěšných dvou kolech jste se pořádně rozjeli…
Máme opravdu silný tým, který, když bude táhnout za jeden provaz a budou se nám vyhýbat zranění, tak máme šanci stejně jako minulou sezonu uspět. Určitě bychom chtěli a bylo by hezké, navázat na třetí místo z minulého play-off a zažít celou tu atmosféru znovu.

V čem vidíš největší sílu týmu?
Jednoznačně v tom, že máme vyrovnané tři formace. Když se zrovna v utkání jedné pětce nedaří, zbylé dvě ji zastoupí. To je naše největší výhoda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!