Jakub Lauko věří, že vše kolem draftu dopadlo nejlépe, jak mohlo

Podruhé v krátké době odletěl do zámoří. Po Buffalu zamířil do Dallasu, kde se letos uskutečnil draft NHL. Chomutovský odchovanec a útočník extraligového týmu Jakub Lauko sledoval společně s rodiči vše přímo v centru dění. Jak prozradil, pocity se v průběhu dražby talentů do nejslavnější soutěže světa měnily. „Je to super a možná to dopadlo nejlépe, jak mohlo,“ říká mladík, jehož si ve třetím kole jako 77. v pořadí vybral Boston.

Odhady před startem draftu dávaly Jakubu Laukovi naději na pozici ve druhém kole, navíc na NHL Draft Combine v již zmíněném Buffalu zaujal výsledky fyzických testů. I on sám přiznává, že vyřknutí svého jména očekával dříve. „Doufal jsem v začátek druhého kola,“ prozrazuje.

Není tedy divu, že postupem času se mu do hlavy vkrádaly negativní myšlenky. „V jednu chvíli jsem byl i trochu naštvaný, ale přišla velká úleva, když zaznělo moje jméno,“ usmívá se mladík, který se sice narodil v Praze, ale to je jediná spojitost s hlavním městem.

Celý život strávil Jakub Lauko na Chomutovsku a žádný jiný hokejista ze zdejšího regionu nebyl draftován výše. Osmnáctiletý člen mládežnických výběrů České republiky předčil i Petra Klímu, na něhož ukázal v roce 1983 na 86. pozici Detroit. „Žádný klub jsem nefavorizoval, spíš jsem koukal na týmy, které měly volby, kde jsem já čekal, že bych mohl přijít na řadu,“ přibližuje.

„O Bostonu jsem tím pádem nepřemýšlel. Teď postupně poznávám organizaci zevnitř a jeví se to jako nejlepší možná volba,“ opakuje znovu s tím, že dostal gratulaci i od Davida Pastrňáka, s nímž má stejného agenta a který válí v prvním týmu Bruins společně s Davidem Krejčím. „Ozvali se i někteří bývalí hráči Chomutova. Psali mi Milan Kostourek, David Hruška nebo Radek Duda,“ zmiňuje některá jména, jež potkával coby žáček v kabině A-týmu, kam chodil za svým tatínkem – vedoucím mužstva.

Právě rodiče byli vůbec prvními gratulanty, neboť také pobývali v Dallasu. „Hodně to se mnou prožívali,“ přikyvuje Jakub Lauko. „První kolo byla velká show a všichni jsme si ho užili. Rodiče moc anglicky neumí, takže jsem jim překládal, ale bylo to super,“ popisuje.

Po krátké oslavě zamířili jeho nejbližší zpět do České republiky, Jakub Lauko vyrazil do Bostonu, kde ho čeká kemp nováčků, jehož se zúčastní další dva Češi a slovenský útočník Martin Bakoš z Liberce. „Dan Vladař nám dělá průvodce,“ hlásí Jakub Lauko. Třetí do party je mostecký rodák a bývalý Pirát Daniel Bukač. „Známe se od raného dětství,“ kvituje přítomnost obránce, jehož Boston draftoval loni v sedmém kole jako 204. v pořadí.

O nejbližším programu má první střelec extraligového gólu narozený v roce 2000 jasno. „První den kempu nás čekají testy na ledě i mimo něj, pak máme tréninky včetně toho s Navy Seals. Asi to nebude nic jednoduchého, ale Dan říkal, že se to dá přežít,“ nastiňuje plán jednotek.

V dlouhodobějším horizontu to vypadá na návrat do Chomutova. Asistent generálního manažera Scott Bradley to na klubovém webu Bostonu naznačil jako jednu z možností. Tou druhou má být přesun do kanadské juniorky. „Už jsme se o tom bavili a shodli jsme se, že bude lepší, když zůstanu v seniorském hokeji,“ upřesňuje samotný Jakub Lauko.

„Pokud bych hned podepsal smlouvu s Bruins, nejspíš bych šel na farmu, jinak bych měl hrát v Evropě, kde je mojí prioritou Chomutov,“ uklidňuje na dálku fanoušky Pirátů s tím, informace o Bostonu vyzvídat nebude. „Nechci Davida Pastrňáka otravovat, maximálně kdyby se ozval sám,“ uzavírá nejmladší střelec v historii chomutovského A-týmu.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz