Jak se liší kasírky od běžných peněženek? 3 zásadní rozdíly

Kasírky a klasické peněženky. Na první pohled nepoznáte rozdíl. Když se ale podíváte pozorněji, zjistíte, že se liší hned v několika parametrech. V následujících řádcích vám proto ukážeme, v čem se vlastně tolik liší.

Jsou pouze na peníze

Říct, že klasické peněženky nejsou určeny pouze na peníze, může znít trošku pokrytecky. Je to ale tak. Podívejte se na tu svoji. Co tam vidíte? Přihrádky na platební karty, slevové karty a podobné vychytávky. Poté další prostor pro papírové bankovky a kovové mince. K tomu všemu se uvnitř často nachází i další prostor, kam můžete umístit například malé klíče nebo chipy pro otevírání vchodových dveří.

Kasírky zpravidla nic takového nemají. Uvnitř je sice spousta místa, to je však slouží výhradně penězům. Kromě jejich uschování také k přehlednému třídění. Díky tomu má číšník, řidič i jiní pracovníci kontrolu nad tím, jaké bankovky má kde uschované. Poslední kapsa uzavřená zipem pak slouží kovovým mincím. 

Materiál kasírek

Je kasírka peněženka jako většina těch ostatních? Jak jsme vám ukázali v předchozích odstavcích, zas tak úplně se jim nepodobá. A to ostatně platí i o materiálech, ze kterých je vyrobená. Tedy alespoň částečně. Na internetu i v kamenných obchodech totiž běžně pořídíte látkové peněženky. však mají jednu velkou nevýhodu – malou odolnost. Kasírky na druhou stranu potřebují být co nejodolnější. A tomu ostatně odpovídá i výběr materiálů.

Kvalitní prodejci jako Penezenky-ahal.cz proto nabízí kasírky pouze z přírodní kůže. Ta se může pochlubit vysokou pevností a dlouhou životností. Tvrdý a robustní materiál ovšem nepřináší žádné negativní vlastnosti ovlivňující elegantní vzhled. Ten ještě více zlepšuje řetízek, který může v některých situacích posloužit i k ochraně. Může totiž zabránit krádeži nebo ztrátě. Kromě přírodní kůže se poté ještě používají syntetické náhražky v podobě PU kůže.

Pro koho se hodí?

Stejnou peněženku může v každodenním životě používat v podstatě každý. Pro běžné potřeby jako uschování peněz a přenos všech potřebných karet poslouží všechny prakticky stejně. I tak ale najdete celou řadu odlišných variant určených pro různé věkové skupiny a pohlaví. Ty se v jádru liší jen vzhledem a použitým materiálem. To až zpracování „vnitřností“ odlišuje kasírky od klasických peněženek.

Kdo ovšem potřebuje jen přihrádky na peníze a jednu uzavřenou kapsičku pro kovové mince? Kasírka pro řidiče a číšníky je naprosto dokonalým pomocníkem. Ušetří jim totiž spoustu starostí. Například zdlouhavé hledání vhodných bankovek nebo uložení většího finančního obnosu na vhodné místo. Kasírka tohle všechno vyřeší. Na eshopu Penezenky-ahal.cz je pak pořídíte za nízké ceny a v prvotřídní kvalitě. Takže vydrží i dlouhodobý nápor po dobu několika let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.