Jak pečovat o zeleň v Hlučíně, prodiskutují občané s odborníky i vedením Hlučína

Občané, odborníci i představitelé města budou v pondělí 10. září diskutovat na palčivé téma péče o zeleň v Hlučíně. Sejdou se v 16 hodin u kulatého stolu v Kulturním domě Hlučín.

Péče o městskou zeleň označili občané už na březnovém veřejném fóru za jeden z problémů, kterým by se vedení města mělo přednostně zabývat. A názor z veřejného fóra poté potvrdila i následná anketa. Navíc nezbytné kácení stromů na začátku letošního roku, v době vegetačního klidu, vyvolalo protesty některých občanů. Proto jsme se rozhodli jednak nechat zeleň v Hlučíně kompletně posoudit odborníkem, který v současnosti připravuje studii sídelní zeleně ve městě, a dále svolat kulatý stůl a prodiskutovat představy občanů i názory odborníků. Věříme, že se dopracujeme k návrhu optimálního řešení pro budoucnost,“ uvedl starosta Hlučína Pavel Paschek a pozval k diskuzi všechny občany, které problematika zajímá.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.