Search
Close this search box.

Jágrova premiéra před domácím publikem? Kladenští hokejisté se dnes utkají se Saryarkou Karagandy

Kladenská příprava se přehoupla přes polovinu a už v pátek čeká na Rytíře další střetnutí! Kladno, za které naposledy nastoupil už i Jaromír Jágr, se na domácím stadionu utká s kazašským týmem Saryarka Karagandy. Utkání odstartuje netradičně již ve 13 hodin a jak doufá asistent trenérů Jan Kregl, mělo by se jednat o Jágrovu domácí premiéru v přípravě!

Domácí premiéra Jaromíra Jágra?
Rytíři naposledy v přípravě stanuli proti Ústí nad Labem, se kterým předvedli hotovu přestřelku. A rozhodně se bylo na co dívat. Na kladenské soupisce se poprvé v přípravě objevili Petrové Hořava s Vampolou, ale hlavně také majitel klubu Jaromír Jágr! A jak to vypadá se startem útočné dvojky Jágr – Vampola na domácím ledě? „Doufám, že Jarda Jágr a Petr Vampola nastoupí i před domácím publikem! Vampy měl lehkou potíž z minulého tréninku, ale myslím, že bychom se jich mohli dočkat a že nám určitě předvedou něco zajímavého,“ prozradil Kregl.

Ten spolu se svými trenérskými kolegy Davidem Čermákem a Jindřichem Lidickým zatím nemohl nasadit útočníka Patrika Machače, v průběhu předsezonních zápasů navíc vypadl i obránce Josef Zajíc. „Zajda čeká ve čtvrtek na magnetickou rezonanci. Měla by to být otázka maximálně dvou týdnů. Machy by měl naskočit do přípravy už brzy, ale nechceme to uspěchat, abychom ho měli připraveného na sezonu. Měl by být jednou z opor,“ vyjádřil se ke zdravotnímu stavu hráčů asistent trenérů, který zároveň přiblížil aktuální program mužstva: „Kluci ve čtvrtek absolvovali diagnostiku a testování. Potřebujeme je mít změřené kvůli soutěži, abychom věděli, jestli vůbec můžou hrát hokej. Trénink byl proto rozdělený, aby si kluci před ligou splnili všechny povinnosti.“

Saryarka nestačila na extraligovou Plzeň
Po mistrovi kazašské nejvyšší soutěže Arlanu Kokšetau tak na Kladno čeká další soupeř z dalekého Kazachstánu. Saryarka Karagandy však nastupuje v jiné soutěži než Arlan, který už se na Kladně představil. Saryarka hraje ve Vyšší hokejové lize, která je druhou nejvyšší ruskou soutěží.

Co se týče přípravy, Kazaši měli v České republice pořádně nabitý program. V úterý se hokejisté Karagandy představili v Plzni, kde podlehli tamnímu extraligovému celku 2:5. Obě branky kazašského celku přitom vstřelil slovenský forward Marek Tvrdoň, který byl v roce 2011 draftován Detroitem. Další utkání na našem území odehrají Kazaši ve čtvrtek od 17:30 proti Mladé Boleslavi. Hned další den od 13 hodin je pak na programu Karagandy Kladno. „Chtěli jsme hrát co nejvíc přátelských zápasů, protože chceme vidět kluky co nejvíc ve hře. Soupeř nám nabídl, že můžeme hrát, což je pro nás fajn. Čas jsme ale museli podřídit soupeři,“ vysvětlil Jan Kregl netradičně brzký start zápasu.

6. přípravné utkání Rytíři Kladno – Saryarka Karagandy se odehraje v pátek 17. srpna od 13:00 na kladenském ČEZ stadionu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient