Jágr prodloužil Vampolovi kariéru

Když se v minulé sezoně nepovedlo Petru Vampolovi s Českými Budějovicemi postoupit do extraligy, byl rozhodnut, že končí s kariérou. Jenže…ozval se mu bývalý parťák z MS 2010, kde ve společné lajně vybojovali zlatou medaili, Jaromír Jágr a nabídl mu působení v jeho kladenském klubu.

„Sháněli jsme pro Jaromíra Jágra centra, se kterým by si rozuměl. Jaromír a Petr Vampola už spolu v minulosti hráli a byla mezi nimi ta správná chemie. Teď mají oba chuť si po letech spolupráci zopakovat. Jaromír oslovil Petra napřímo a k naší radosti jsme se nyní dohodli na roční smlouvě. K týmu se připojí začátkem srpna,“ uvedl sportovní manažer Rytířů Kladno David Čermák.

Petr Vampola prošel v kariéře několika extraligovými českými kluby (Liberec, Plzeň, Mladá Boleslav či Vsetín). Zahrál si v cizině, působil v KHL (Ufa, Čeljabinsk, Omsk), ve Švédsku (Timra, Vaxjo) či Švýcarsku (Servette).

„V Budějovicích se to nepovedlo a upřímně říkám, že mě to doteď hodně mrzí. Ale život jde dál. Já věřím, že to lidi hlavně z Českých Budějovic pochopí. Teď už ale budu dělat maximum pro Kladno, abych mu co nejvíce pomohl. Věřím tomu, že mám pořád co nabídnout a něco ve mně ještě je,” podotýká Vampola.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz