Search
Close this search box.

Jágr neměl helmu. Kladno bude platit

Pravidla platí pro všechny. I pro božského Jaromíra Jágra. Slavná „68“ nastoupila v letošní sezoně do dvou zápasů svého Kladna (v pátek v Karlových Varech a v neděli doma s Vítkovicemi). Avšak ani před jedním z nich neměl Jágr při rozbruslení helmu. A to je zakázané. Disciplinární komise se proto rozhodla udělit středočeskému týmu souhrnnou pokutu šest tisíc.

„Vzhledem k tomu, že došlo k porušení Pravidel ledního hokeje a Herního řádu extraligy, ukládáme Kladnu v prvním případě pokutu ve výši 2 000 Kč a ve druhém – při opakovaném přestupku – finanční pokutu ve výši 4 000 Kč,“ píše se v tiskové zprávě.

Toto nařízení není českým výmyslem, ale rozhodla o tom Mezinárodní hokejová federace. Hráč je podle článku 34 Pravidel ledního hokeje povinen účastnit se předzápasového rozbruslení v hráčské helmě speciálně vyrobené pro lední hokej a s řádně upevněným řemínkem pod bradou. To samé platí samozřejmě i pro následný zápas. „Uvedené opatření Mezinárodní hokejové federace je odůvodněno nutností chránit zdraví hráčů nejen v průběhu utkání, ale i během rozbruslení, kdy může dojít při zásahu hlavy pukem i k vážným zdravotním následkům,“ vysvětluje šéf disciplinárky Viktor Ujčík.

Jágr se zatím v letošní sezoně zapsal ve statistikách jedním gólem, který ale měnil historii. Ve 47 letech a 218 dnech se stal nejstarším autorem gólu v nejvyšší soutěži.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient