Jágr neměl helmu. Kladno bude platit

Pravidla platí pro všechny. I pro božského Jaromíra Jágra. Slavná „68“ nastoupila v letošní sezoně do dvou zápasů svého Kladna (v pátek v Karlových Varech a v neděli doma s Vítkovicemi). Avšak ani před jedním z nich neměl Jágr při rozbruslení helmu. A to je zakázané. Disciplinární komise se proto rozhodla udělit středočeskému týmu souhrnnou pokutu šest tisíc.

„Vzhledem k tomu, že došlo k porušení Pravidel ledního hokeje a Herního řádu extraligy, ukládáme Kladnu v prvním případě pokutu ve výši 2 000 Kč a ve druhém – při opakovaném přestupku – finanční pokutu ve výši 4 000 Kč,“ píše se v tiskové zprávě.

Toto nařízení není českým výmyslem, ale rozhodla o tom Mezinárodní hokejová federace. Hráč je podle článku 34 Pravidel ledního hokeje povinen účastnit se předzápasového rozbruslení v hráčské helmě speciálně vyrobené pro lední hokej a s řádně upevněným řemínkem pod bradou. To samé platí samozřejmě i pro následný zápas. „Uvedené opatření Mezinárodní hokejové federace je odůvodněno nutností chránit zdraví hráčů nejen v průběhu utkání, ale i během rozbruslení, kdy může dojít při zásahu hlavy pukem i k vážným zdravotním následkům,“ vysvětluje šéf disciplinárky Viktor Ujčík.

Jágr se zatím v letošní sezoně zapsal ve statistikách jedním gólem, který ale měnil historii. Ve 47 letech a 218 dnech se stal nejstarším autorem gólu v nejvyšší soutěži.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak