Jágr krosčekem ukončil Pavlinovi sezonu. Jihočeský obránce skončil na jipce

Během pátečního zápasu mezi Kladnem a Českými Budějovicemi došlo ke střetu Jaromíra Jágra a slovinského obránce v jihočeských službách Žigy Pavlina. „Božská 68“ skolila soupeře krosčekem. Českobudějovický obránce se dlouho na ledě svíjel bolestí. Že jeho zranění je vážné, svědčilo i to, že Pavlin skončil na jednotce intenzivní péče.

Dnes českobudějovický klub oznámil, že si 33letý obránce už v této sezoně nezahraje, protože má zlomené žebro a naražené ledviny. Pro Jihočechy je to velká ztráta, protože se jim zatím v baráži o extraligu mnoho nedaří (z pěti zápasů získali jen dva body).

Fanoušci jihočeského celku jsou naštvaní, že rozhodčí zákrok Jágra na Pavlin neodpískal. Představitelé Českých Budějovic přemýšleli i o protestu, ale nakonec od toho upustili. „Po konzultaci s odborníky na danou problematiku jsme vyhodnotili, že protest na dané zákroky by neměl příliš velké šance na úspěch,“ prohlásil mluvčí budějovického klubu Tomáš Kučera.

V tom stejném zápase se zranil i další českobudějovický obránce Pavel Pýcha, ten by však měl ještě do konce baráže nastoupit.

Tenhle týden se odehrají tři barážová kola, v kterých musí Jihočeši bodovat, jinak přijdou definitivně o možnost postoupit do extraligy. Už dnes od 17.30 nastoupí Motor v Chomutově. Poté ho v pátek čekají opět venku Pardubice. A v neděli zakončí „týdenní trojboj“ doma proti Chomutovu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.