Jablonné nad Orlicí uspořádalo akci Město dobrých lidí

Květnová akce, jejímž cílem je pomoci potřebným lidem, se ve městě letos konala již počtvrté. Tentokrát to bylo v neděli 27. 5. 2018.

V posledních třech letech vždy patřila poslední květnová neděle akci Město Dobrých andělů. Aktivitě, jejímž cílem bylo podpořit Nadaci Dobrý anděl, jež finančně vypomáhá rodinám, které se, kvůli závažné nemoci některého z členů rodiny, ocitly ve finanční tísni

Organizátoři se v průběhu času rozhodli tuto dobročinnou aktivitu posunout dál. Změnili název na Město Dobrých lidí a změnili zacílení akce. Pomoc poskytnutá prostřednictvím Města Dobrých lidí by měla být cílená konkrétním lidem v našem regionu. Pro rok 2018 byly vybrány děti/mladí dospělí z Dětského domova v Dolní Čermné, kteří začínají svůj samostatný život.
I letošní poslední květnovou neděli se opět na jablonském koupališti sešli lidé, kterým není dobročinnost lhostejná, a mají zájem pomoci. Odpolední program sestávající z koncertů dvou kapel, vystoupení dětí ze zdejší MŠ a ZUŠ, dětí z Horní a Dolní Čermné, vystoupení šermířů, tvoření v dětském koutku, běhu pro nejmenší, malé i větší děti a nakonec Dobročinného kilometru – společné „procházky“ do Hradisek, uběhl jako voda.

Účastníci měli možnost přispět finanční částkou do kasiček, anebo zakoupením propagačních předmětů s logem Město Dobrých lidí. A tak řada návštěvníků domů odcházela s taškou, batůžkem, plackou či plecháčkem v ruce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.