Jablonec si připomněl sedmnáctý listopad

Slavnostní připomenutí 17. listopadu – Dne boje za svobodu a demokracii se konalo dnes v Jablonci nad Nisou u pomníku Bojovníků za svobodu a obětem bezpráví v parku v ulici generála Mrázka. Vedle představitelů města, zastupitelů, policie i armády, se zúčastnila i skupina studentů obchodní akademie a široká veřejnost.

Primátor Milan Kroupa, pro něhož to byla po včerejším uvedení do funkce zároveň premiéra na veřejnosti, ve svém proslovu připomněl historické události, díky nimž je 17. listopad významným dnem a státním svátkem. „Svoboda a demokracie jsou hodnoty, pro něž stojí za to bojovat, a kterých je potřeba si vážit a hýčkat je. Nejsou totiž samozřejmé,“ řekl ve svém projevu.

Květinu za statutární město Jablonec nad Nisou spolu s manželi Kroupovými položili náměstci Jakub Chuchlík, Štěpán Matek a David Mánek. Květiny také položil poslanec PČR Petr Beitl, krajský radní Petr Tulpa, zástupci Policie ČR, Armády ČR, ČČK, Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o., někteří zastupitelé a veřejnost.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak