Jablonec se pokusí o zázrak. Zítra ho čeká v poháru Rennes

Už jen teoretickou šanci na postup mají v Evropské lize fotbalisté Jablonce. To vša neznamená, že by zítřejší domácí zápas proti francouzskému týmu z Rennes jen odchodili. Za prvé dokud ještě byť jen malinká naděje žije, měl by tým nastoupit v nejsilnějším složení. Za druhé jde o body do koeficientu, které mohou Česku pomoci, aby i nadále mohlo v evropských pohárech nastupovat pět našich týmů. A za třetí Jablonec má dobrou formu a případný úspěch proti týmu ze západoevropské soutěže ho může ještě více nakopnout do stíhání a případně překonání prvních třech týmů v tabulce.

“Přijíždí soupeř z ligy mistrů světa. Loni tam sehráli skvělou sezónu a kvalitativně mají asi nejlepší hráče ze skupiny. Bude to těžké,” řekl na tiskové konferenci jablonecký trenér Petr Rada, který se bude muset obejít bez několika zraněných hráčů. “Dlouhodobě zranění jsou Masopust, Čvančara a Pleštil. Zranění jsou stále také Acosta a Ikaunieks. V posledním zápase na Spartě navíc chytla záda Kratochvíla. Alespoň můžu říct, že Trávník je v pořádku a bude hrát.”
K tahounům domácích by měl patřit Tomáš Hübschman, který má velké zkušenosti z evropských pohárů hlavně z doby, kdy hrál v Šachtaru Doněck. “Výhra je jednoznačnou motivací. I když se může stát, že už budeme vědět výsledek z Astany, chceme vyhrát,” podotkl 36letý defenzivní hráč, který naráží na zápas Astana – Dynamo Kyjev. Pokud tento duel skončí remízou, definitivně přijde Jablonec o možnost postoupit.

Rennes není v posledních týdnech v nejlepším rozpoložení, což si uvědomuje i jeho trenér Sabri Lamouchi, když na tiskové konferenci mluvil i o českém brankáři Tomáši Koubkovi, který právě v tomto klubu chytá. “U Tomáše platí to, co u ostatních hráčů. Chybí mu sebevědomí. V posledním utkání udělal chybu, ale můžu říct, že stále má mou důvěru. U brankáře jsou chyby hodně vidět, což je nevýhoda. Jinak Tomáš pracuje velmi dobře, není důvod ho nestavět.”

Scroll to Top
Web spravuje Webklient