Jablonec se může rozloučit s titulem, už ztrácí na Slavii 13 bodů

Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)

Krize Bohemky trvá dál. Do zimní přestávky, i kdyby vyhrála za týden poslední kolo, nepůjde s velkým klidem. To Ostrava už podruhé za sebou vyhrála a tento rok zakončí nejhůře pátá. „Příležitosti jsme neproměnili, Baník proměnil šanci, to byla ukázka kvality. Pak ze standardky výhru pojistil. Výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, ale není to poprvé na podzim. Stává se nám nejednou, že jsme prohráli zápas, který jsme měli vyhrát,“ posteskl si trenér hostí Martin Hašek.

Branky: 69. Holzer, 90. Stronati. Rozhodčí: Franěk – Blažek, Vlasjuk. ŽK: J. Šašinka, Jánoš – Reiter. Diváci: 8421.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo (75. Granečný), Jánoš, Hrubý, Holzer (84. Stáňa) – O. Šašinka, J. Šašinka (59. Diop). Trenér: Páník.
Bohemians 1905: Fryšták – Dostál, Krch, Šmíd, Bartek – Jindřišek – Záviška (59. Reiter), M. Hašek ml., F. Hašek (71. Mašek), Vodháněl – Nečas (53. Hilál). Trenér: M. Hašek st.

MFK Karviná – FK Jablonec 2:1 (1:1)

I když se to na první pohled nezdá, tenhle zápas možná patří mezi nejhlavnějším v sezoně. Nečekaná porážka znamená, že Jablonečtí už ztrácí na první Slavii 13 bodů. Vypada to zkrátka, že si to i letos o titul rozdají Slavia s Plzní.
„Všem bylo jasné, že potřebujeme do konce podzimu udělat ještě nějaké body, abychom se zachytili pomyslného stébla naděje. Dnešní výhra znamená náš reálný návrat do bojů o záchranu. Jet do Plzně se ztrátou na týmy před námi, to by byla nesmírně složitá situace,“ byl po zápase spokojený karvinský trenér Norbert Hrnčár.

Branky: 9. Wágner, 67. Guba – 25. Holeš. Rozhodčí: Orel – Pospíšil, Dresler. ŽK: Čolič, Wágner, Ba Loua, Galuška – Jovovič, Lischka, Doležal, Kubista, Považanec, Kratochvíl, Hovorka. Diváci: 2428.

Karviná: Berkovec – Čolič, Krivák, Janečka, Moravec – Dramé, Smrž, Lingr (54. Ba Loua) – Galuška, Wágner (79. Ramírez), Guba (86. Piroch). Trenér: Hrnčár.
Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Hübschman (84. Břečka) – Kratochvíl (90. Sobol), Kubista, Považanec, Jovovič (79. Chramosta) – Doležal. Trenér: Rada.

Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Čekalo se, jestli se trenéru Martinu Svědíkovi podaří do třetice po nástupu do Slovácka vyhrát. Nepodařilo se. O výsledku rozhodla rychlá branka Nešpora v 7. minutě. Pro Hanáky je tato výhra nesmírně důležitá, případná dvougólová porážka jí totiž mohla dostat na úplné dno tabulky. „Pro nás to byl ve vztahu k situaci, v jaké jsme, velmi důležitý zápas. Pro všechny bylo viditelné, že jsme tomu přizpůsobili styl hry. Pro nás bylo klíčové získat tři body, a tím jsme splnili cíl. Myslím, že jsme první poločas ovládli i přesto, že jsme si žádné velké šance nevytvořili. Zápas se ale jednoznačně lámal mezi 60. a 70. minutou, kdy Martin Nešpor neproměnil samostatný únik a následně i penaltu. Tam jsme to měli proměnit na 2:0 a už bychom to asi dohráli v klidu. Soupeř pak vsadil na riziko a my jsme s tím minimálně deset minut měli velké problémy. Myslím, že možná ne úplně přesvědčivě, ale zaslouženě bereme tři body,“ podotkl olomoucký kouč Václav Jílek.

Branka: 7. Nešpor. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hájek. ŽK: Jemelka, Houska, Plšek – Janošek, Juroška, Kalabiška. Diváci: 2985.

Olomouc: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Vepřek – Falta (90.+3 Chvátal), Plšek, Houska, Pilař (89. Lalkovič) – Dvořák, Nešpor (77. Yunis). Trenér: Jílek.
Slovácko: Trmal – Juroška (81. Petr), Krejčí, Hofmann, Divíšek – Navrátil (61. Rezek), Janošek (46. Kuchta), Daníček, Havlík – Kalabiška, Zajíc. Trenér: Svědík.

Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 3:2 (1:0)

Ještěže se fotbal hraje jen devadesát minut (plus nastavení), říkali si možná slávističtí fanoušci. Mladé Boleslavi se díky ostrostřelci Komličenkovi podařilo v posledních minutách zápasu snížit na rozdíl jednoho gólu. Domácí však dokázali těsné vítězství udržet a nadále si tak hoví na první příčce se čtyřbodovým náskokem před Plzní. „Když odečtu posledních šest minut, byl to z naší strany výborný výkon. Hodně aktivní, s velkou kvalitou. I když byl terén složitý, výborně jsme kombinovali. Hráli jsme v dobrém tempu, pohybu, hodně konstruktivně. Trochu nás trápí produktivita, místo aby první poločas skončil 3:0, tak jsme dali gól jen z penalty. Do 80. minuty jsem byl maximálně spokojený, pak jsme si zápas trochu zkomplikovali. Měli bychom ho dohrát jinak,“ řekl trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Branky: 20. Škoda z pen., 51. Stoch, 73. Olayinka – 87. a 90.+2 z pen. Komličenko. Rozhodčí: Proske – Kotík, Hock – Adam (video). ŽK: Džafič, Mareš, Hubínek, Matějovský (všichni Boleslav). Diváci: 9091.

Slavia: Kolář – Coufal (79. Zelený), Kúdela, Deli, Bořil – Souček (84. Matoušek) – Zmrhal, Stoch, Traoré, Olayinka – Škoda (75. Mešanovič). Trenér: Trpišovský.
M. Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka, Král, Mareš – Hubínek (85. Kateřiňák), Takács – Ladra (71. Novák), Džafič (62. Matějovský), Přikryl – Komličenko. Trenér: Weber.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového