Jablonec má smůlu! Opět dostal gól v posledních minutách

Astana – FK Jablonec 2:1 (1:1)

Jablonec dnes potřeboval vyhrát, aby ještě mohl reálně pomýšlet na postup ze skupiny základní části Evropské ligy. Jenže už v 19. minutě inkasoval. Domácí zahrávali roh a v pokutovém území se nejlépe zorientoval Henrique, který otevřel skóre – 1:0.
Za dvě minuty mohl Sobol vyrovnat, ale střela skončila jen na boční síti.
Jablonec pokračoval v převaze a přicházely další šance. Po Trávníkově přihrávce střílel Holeš, ale i tato rána zamířila jen do boční sítě. Následně nacentroval do vápna Považanec, ale Jorovičova střela šla jen těsně vedle tyče.
Pak se však hosté přece jenom dočkali. Trávník zahrával přímák, našel Lischku, který hlavičkoval do brány. Brankář Astany by pravděpodobně střelu chytil, jenže jí ještě nešťastně tečoval jeho spoluhráč Zajnutdinov – 1:1.
Jabloneckým fotbalistům se sice daří v tomto zápase rozvlnit síť, ale potřetí to je jen do její boční části, tak jako v 54. minutě Sobolovi.
Jablonec má herní převahu, ale nedaří se mu to potvrdit nějakým gólem. V 69. minutě centroval opět Trávník před branku, ale Doležalovi chybělo několik centimetrů, aby hlavičkou trefil míč.
Proto přišel trošku nespravedlivě gól na druhé straně. V 88. minutě našel Tomasov na malém vápně osamoceného Postnikova, který se nemýlil – 2:1.
Jablonec tak stejně jako v prvním zápase v Rennes přišel o body v závěru utkání…

Branky: 18. Henrique, 88. Postnikov – 41. vlastní Zajnutdinov. Rozhodčí: Vad – Albert, Szert (všichni Maď.). ŽK: Henrique, Aničič – Jovovič.

Astana: Erič – Zajnutdinov, Aničič, Postnikov, Rukavina – Henrique (79. Murtazajev), Kleinheisler, Majevskij, Tomasov – Almeida (71. Mužikov), Kabananga (61. Janga). Trenér: Babajan.
Jablonec: Hrubý – Hanousek, Lischka, Hovorka, Holeš – Sobol (72. Kratochvíl), Trávník, Hübschman, Považanec, Jovovič (89. Kubista) – Doležal. Trenér: Rada.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak