Search
Close this search box.

Ivo Valenta: Svůdným pohledem do basy? Konec civilizace?

Mnozí autoři slavných utopických děl by se možná nestačili divit, kam se v současnosti posouvá trend vytváření “nového člověka”. Převýchova dospělých lidí zcela absurdními pravidly je pro mě z kategorie totalitních systémů a jejich nesmyslných pravidel, které do svobodné společnosti odpovědných lidí nepatří.

Ano, samozřejmě, to že v soukromé společnosti nařizují zaměstnancům, aby se na sebe nedívali déle než pět vteřin, je věcí této společnosti a jejích zaměstnanců, zda jsou ochotni se takovými pravidly řídit. A ano, samozřejmě, je to směšné a trapné. Přesto mě tato zpráva nenechává klidným a příliš se jí raději nesměju. Protože se už mnohokrát stalo, že takových absurdit se chytly následně skupiny dobroserských aktivistů, kteří je následně začaly protlačovat do legislativy.

Dovedete si představit, že by se namlouvání gesty a pohledy stalo přestupkem či trestným činem? Pro mě by to bylo pravidlo ze společnosti, ve které bych opravdu žít nechtěl. Je to mimo jakoukoliv normálnost, mimo zdravý rozum a na úrovni Půlnočního království, ve kterém bylo zakázáno zpívat a smát se.

Je povinností nás všech bránit normální svobodný svět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient