Ivo Valenta: Svůdným pohledem do basy? Konec civilizace?

Mnozí autoři slavných utopických děl by se možná nestačili divit, kam se v současnosti posouvá trend vytváření “nového člověka”. Převýchova dospělých lidí zcela absurdními pravidly je pro mě z kategorie totalitních systémů a jejich nesmyslných pravidel, které do svobodné společnosti odpovědných lidí nepatří.

Ano, samozřejmě, to že v soukromé společnosti nařizují zaměstnancům, aby se na sebe nedívali déle než pět vteřin, je věcí této společnosti a jejích zaměstnanců, zda jsou ochotni se takovými pravidly řídit. A ano, samozřejmě, je to směšné a trapné. Přesto mě tato zpráva nenechává klidným a příliš se jí raději nesměju. Protože se už mnohokrát stalo, že takových absurdit se chytly následně skupiny dobroserských aktivistů, kteří je následně začaly protlačovat do legislativy.

Dovedete si představit, že by se namlouvání gesty a pohledy stalo přestupkem či trestným činem? Pro mě by to bylo pravidlo ze společnosti, ve které bych opravdu žít nechtěl. Je to mimo jakoukoliv normálnost, mimo zdravý rozum a na úrovni Půlnočního království, ve kterém bylo zakázáno zpívat a smát se.

Je povinností nás všech bránit normální svobodný svět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak