Search
Close this search box.

Ivančice chtějí být krásnější

V letošním roce se opět uskuteční dobrovolnická úklidová akce s celorepublikovým dosahem konaná pod názvem „Ukliďme Česko“. Jejím cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku, černých skládek a zároveň upozornit na dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Organizátoři místních úklidů, tedy lidé, kteří na svá bedra vzali zodpovědnost za přípravu a realizaci jednotlivých akcí, jsou velmi různorodí. Z logiky věci snad nikoho nepřekvapí zapojení neziskových organizací a zájmových spolků úzce spjatých s přírodou a životním prostředím. Nejsou to však jen „ekologičtí aktivisté“, kteří se chtějí aktivně podílet na řešení problému černých skládek a nepořádku v Ivančicích a přilehlých místních částech. Jsou to především občané Ivančic a místních částí a lidé, kteří zde žijí.

Oficiální termín této akce připadá na první polovinu dubna. Po dřívějších zkušenostech jsme opět zvolili termín úklidů poněkud dřívější, než nám nepořádky zarostou, a to od 16. do 29. 3. 2018.

Vyzýváme tímto občany, kterým není lhostejno, jak to v Ivančicích vypadá, aby se buď přidali k některé organizované akci ve městě (více zde), nebo i jen tak bez nějaké účasti našli ve sklepě hrábě nebo koště (např. to, které „město“ rozdávalo na úklid sněhu) a přiložili ruku k dílu a pod heslem „Za Ivančice krásnější“ přispěli se svou trochou do mlýna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient