„Ital“ se pokusí nakopnout českou reprezentaci

Český reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý musel včera udělat v nominaci už další změnu. Zraněného obránce z Plzně Lukáše Hejdu nahradí ostravský bek Patrizio Stronati, který tak může zažit svou reprezentační premiéru v dospělé reprezentaci. Zkušenosti má zatím jen z mládežnických výběrů.

Příjmení 23letého ostravského hráče napovídá, že má italské předky. Jeho otec opravdu pochází z Apeninského poloostrova, Patrizio Stronati však už od čtyř let žije v Česku.

Český tým se v sobotu střetne v rámci Ligy národů se Slovenskem a poté v úterý s Ukrajinou. Oba zápasy odehraje na hřištích soupeřů.
Od oznámení nominace musel Šilhavý kvůli zraněním udělat už několik změn. Plzeňský pravý obránce Radim Řezník utrpěl ve víkendovém zápase s Teplicemi krvavé zranění na hlavě, místo něj byl povolán na stejný post Vladimír Coufal ze Slavie. Právě z Edenu však nebude moci přijet na sraz záložník Josef Hušbauer, kterého v poslední době trápí problémy se zády a do zápasu s Příbramí (4:1 pro Slavii) už nastoupil s utišujícími prášky. Nahradit se ho pokusí Michal Trávník z Jablonce.
Navíc ještě Šilhavý už předem avizoval, že nominaci doplní jedním stoperem a záložníkem. Tak se i stalo, na Ligu národů tak byli nominováni i Ondřej Kúdela ze Slavie a Lukáš Masopust z Jablonce.

Drobné šrámy na noze má sparťanský ofenzivní hráč Josef Šural, ale podle Šilhavého by to nemělo ohrozit jeho start ve zmiňovaných zápasech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.