Internetový podvodník z Teplic okradl sto šedesát lidí

Neuvěřitelných sto šedesát lidí měl podvést 35letý muž z Teplic, který si své oběti hledal na internetu. Je podezřelý, že po dobu téměř jednoho roku nabízel na internetovém inzertním portálu mobilní telefony od údajného dodavatele z Číny. Platbu požadoval uhradit předem na bankovní účet, když ale peníze dostal, užil je pro svou potřebu a žádné zboží zájemcům o telefony neposlal. Teprve po opakovaných urgencích ze strany nespokojených zákazníků jim vracel finanční prostředky zpět se sdělením, že nastaly potíže s dodavatelem.

Některým zákazníkům dokonce jako náhradu vzniklých potíží spojených s nedodáním inzerovaného mobilního telefonu zaslal na bankovní účet částku vyšší, než jaká byla původní cena objednaného mobilu, za to od nich ovšem požadoval kladné hodnocení obchodu.

Od koupěchtivých zájemců z celé republiky vylákal celkovou částku ve výši přes milion sedm set tisíc korun, ze které jim postupně větší část peněz vrátil. Když se pak dostal do finanční tísně, zákazníkům přestal zaslané finanční prostředky vracet a poškozeným tak způsobil škodu přes čtyři sta dvacet tisíc korun. Muž byl obviněn ze spáchání trestného činu podvodu, s ohledem na značnou škodu, kterou způsobil, mu v případě uznání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak