Intenzivní boj policistů Karlovarského kraje s drogovou kriminalitou pokračuje

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje dlouhodobě bojuje proti drogové kriminalitě a to především v příhraničních tržnicích, které jsou jednou z nejproblematičtějších oblastí.

V současné době je výkon služby Policie České republiky rozdělen do dvou úrovní. Předně jsou prováděny jednorázové velké preventivní akce, na nich se podílejí Česká obchodní inspekce, živnostenské úřady a Hasičský záchranný sbor. Při těchto akcích se jednotlivé subjekty zaměřují na oblast dodržování zákonných norem určených pro danou konkrétní oblast např. dodržování povinností vyplývajících ze zákona o požární ochraně, ochranných známkách apod.

Další taková akce byla uskutečněna dne 19. 7. 2018, a to na tržnici v Potůčkách. Zúčastnili se jí policisté z pořádkové, dopravní a cizinecké policie včetně policisty se psem specializovaným na vyhledávání omamných a psychotropních látek a také orgány České obchodní inspekce a Hasičský záchranný sbor.

Policisté během akce zkontrolovali přes 200 osob, na 70 vozidel a udělili dvě pokuty v dopravě a tři pokuty za to, že neměli cizinci na území České republiky při sobě žádný doklad totožnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak